پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
معاون پرورشي و تربيت بدني اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: در سال جاري تعداد مدارس فعال در طرح هجرت با 400 درصد رشد از 52 مدرسه در سال گذشته به 200 مدرسه در سال جاري رسيده است.

به گزارش موج، حمزه اي معاون پرورشي و تربيت بدني اداره کل آموزش و پرورش استان قم در ادامه افزود: تعداد دانش آموزان شرکت کننده در اين طرح از 600 نفر در سال گذشته به 1000 نفر در سال جاري رسيده است که در قالب 17 هزار نفر روز خدمت رساني خواهند داشت.
حمزه اي با اشاره به چهار محور فعاليت دانش آموزان در مدارس، گفت: محور اول رنگ آميزي نمازخانه ها و محور دوم خطاطي و زيبا سازي محيط مدرسه با استفاده از آيات و روايات و پيام هاي اخلاقي و انقلابي است.
حمزه اي افزود: سومين محور فعاليت دانش آموزان بسيجي در مدارس قم، تعمير ميز و نيمکت هاي اسقاطي مدارس است که سال گذشته بسيار مورد استقبال دانش آموزان و معلمان آن ها بوده است.
وي همچنين گفت: از ديگر کارهايي که در سال جاري به دست دانش آموزان ببسيجي قم انجام خواهد شد،مرمت و زيباسازي اردوگاه پانزده خرداد است که اميدواريم افتتاحيه اين اردوگاه را در سال جاري داشته باشيم.
وي با اشاره به اينکه هزينه مصالح و دست مزد استاد کاران و مربيان را آموزش و پرورش تقبل کرده است، گفت: آموزش و پرورش استان امسال برنامه هاي مختلفي براي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان تهيه ديده است که طرح هجرت با توانا سازي دانش آموزان درمهارت هاي سخت افزاري و آموزش مشارکت گروهي در کارها از بهترين آنها است. تصاوير مرتبط