پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
   

مراسم احداث  نخستین پروژه نیمه تمام دولتی توسط خیرمدرسه ساز

با حضور فرماندار و2 تن از نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و  جمعی از مسئولین استانی , در مراسم احداث مدرسه ای نیمه تمام در پردیسان, طرح اتمام پروژه های نیمه تمام دولتی توسط خیرین مدرسه ساز کلید خورد.

محسن پورگلیان مدیر کل نوسازی مدارس استان قم , با اشاره به اینکه ساخت مدرسه در سال 90 کلید خورده است, گفت این مدرسه دارای مساحت زمین 4200 مترمربع و زیر بنای 2950 مترمربع و 12 کلاس درس می باشد و با پیشرفت فیزیکی 40 درصد, تاکنون 5 میلیارد و 280 میلیون ریال هزینه داشته است و برای تکمیل آن, 24 میلیارد ریال هزینه مورد نیاز می باشد.

وی با اشاره به تعداد زیاد پروژه های نیمه تمام دولتی در کل کشور گفت 6 هزار پروژه نیمه تمام دولتی عمدتا آموزشی در کل کشور وجود دارد که 4800 پروژه آن از منابع دولتی و 1200 پروژه از محل مشارکتهای مردمی می باشد که در صورت تکمیل این پروژه ها توسط خیرین , حدود 31 هزار کلاس درس استاندارد با زیر بنای بیش از 6 میلیون مترمربع به فضای آموزشی کشور افزوده خواهد گردید که با این کار  بخش قابل توجهی از کمبود فضای آموزشی کشور رفع می شود..

پورگلیان اضافه کرد از پروژه های موصوف, 45 پروژه با 450 کلاس درس و زیر بنای بیش از 60 هزار مترمربع در استان قم واقع  می باشد.

گفتنی است طبق آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره 13 قانون بودجه 1393 کل کشور, سازمان نوسازی مدارس کشور, مجاز است پروژه های با پیشرفت فیزیکی حداکثر 70 درصد را بر اساس توافق نامه مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان ها و خیرین مربوط, با استفاده از مشارکت آنها, تکمیل نماید. بر اساس ماده 3 این آیین نامه, نامگذاری پروژه های تکمیل شده توسط خیرین, انجام می شود و تغییر آن بدون موافقت آنها امکان پذیر نیست.

شایان ذکر است که آقای احمد گیوه چیان از خیرین استان قم است و تاکنون 3 مدرسه توسط وی احداث  و به آموزش و پرورش تقدیم گردیده است و  تکمیل مدرسه فخری گیوه چیان  چهارمین مدرسه ای است که در پرورنده خیر مدرسه سازی  وی ثبت گردیده است .

لازم به ذکر است تعهد اتمام این پروژه نیمه تمام دولتی درشانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز توسط این خیر داده شده است.