پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به وجود 15 درصد جمعيت دانش‌آموزي كشور در استان تهران گفت: سهم استان تهران از اعتبارات عمراني آموزش و پرورش بايد متناسب با اين رقم و حداقل 15 درصد باشد.

 به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، سيدعلي يزديخواه امروز در مراسم بهره‌برداري از 32 پروژه آموزشي و پرورشي استان تهران كه همزمان با افتتاح مدرسه راهنمايي و دبيرستان دخترانه شهداي هفتم تير تهران در محل اين واحد آموزشي برگزار شد، با اشاره به وجود 2 هزار و 300 ساختمان در اختيار آموزش و پرورش شهر تهران به جز مدارس غير انتفاعي اظهار داشت: از اين تعداد يك‌هزار و 200 مدرسه پس از انقلاب اسلامي احداث شده است و برخي از مدارس احداثي پيش از انقلاب از قبيل «دارالفنون» و «البرز» نيز هنوز زيبايي و جايگاه خود را حفظ كرده‌اند.

 وي افزود: در دهه اول و دوم انقلاب با توجه به حاكميت رويكرد محروميت‌زدايي، اعتبارات عمراني آموزش و پرورش عمدتاً در شهرستان‌ها هزينه شده و به همين دليل در شهر تهران سرمايه‌گذاري قابل توجهي نشده‌ است.

 يزديخواه با اشاره به جمعيت 12،5 ميليون نفري دانش‌آموزان كشور گفت: يك ميليون و 90 هزار نفر از اين دانش‌آموزان در شهر تهران مشغول به تحصيل هستند كه معادل 8 درصد جمعيت دانش‌آموزي كل كشور است همچنين 130هزار نفر از دانش‌آموزان تهراني در مدارس غير دولتي و ساير آنها در مدارس دولتي مشغول به تحصيل هستند.

 وي با بيان اينكه جمعيت دانش‌آموزي شهر تهران و شهرستان‌هاي استان تهران معادل 15درصد كل جمعيت دانش‌آموزي كشور است، تصريح كرد: سهم استان تهران از اعتبارات عمراني كشور در حوزه آموزش و پرورش، بايد متناسب با اين رقم و حداقل 15 درصد باشد كه البته بنده ترديد دارم كه اين ميزان تاكنون محقق شده باشد.

 به گزارش توانا، در اين مراسم مدرسه راهنمايي و دبيرستان دخترانه شهداي هفتم تير كه با 4 ميليارد و 200 ميليون تومان از اعتبارات دولتي احداث شده است، با حضور مرتضي تمدن استاندار تهران و سيد علي يزديخواه مديركل آموزش و پرورش شهر تهران افتتاح شد.

 اين واحد آموزشي با 8 هزار متر مربع زيربنا، بزرگترين مدرسه كشور است كه در ساخت آن تلاش شده است تا از طرح محرم‌سازي مدارس دخترانه بهره گرفته شود.