پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 
 

مراسم کلنگ زنی نخستین مدرسه مختص کودکان استثنایی جسمی – حرکتی در استان قم برگزار گردید .

مراسم کلنگ زنی نخستین مدرسه مختص کودکان استثنایی  جسمی – حرکتی با حضور خیرین, مسئولین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس برگزار گردید.

مدیر کل نوسازی مدارس ضمن خیرمقدم  گفت 18 مدرسه کودکان استثنایی در استان قم وجود دارد که 3 مورد از آنها در چند سال اخیر ساخته شده است و این نوزدهمین مدرسه کودکان استثنایی در استان قم می باشد.

محسن پورگلیان افزود مدارس استثنایی با توجه به نیازهای مختص این گروه از کودکان , علاوه بر کلاس درس معمولی, فضاهایی از قبیل فضای ویژه گفتاردرمانی ,کاردرمانی و بازی درمانی را هم شامل می شود.

وی ضمن برشمردن فعالیتهای خانواده خرمی گفت خانواده خرمی به لحاظ ساخت مدارس خیری در سطح استان , به یک برند تبدیل شده است و این چهارمین مدرسه ای است که با تشویق مهندس علیرضا خرمی روز ,توسط این خانواده خیر ساخته می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس افزود نخستین مدرسه این خانواده  توسط حاج فداحسین ساخته شد و مدارس بعدی توسط دکتر مهدی خرمی روز و سپس دکتر بشری ساخته شده است و این چهارمین مدرسه ای است که توسط این خانواده ساخته می شود.

محسن پورگلیان افزود این مدرسه دارای مساحت زمین حدود 1245 مترمربع , ساختمان اصلی 1100 مترمربع , 6 کلاس درس , سالن چند منظوره, سالن گفتاردرمانی, کاردرمانی ,کارگاه مهارت آموزی, مشاوره و مددکاری, کتابخانه و شنوایی سنجی  می باشد.

در پایان مراسم کلنگ احداث مدرسه ,توسط خیر این مدرسه , حاجیه خانم صدیقه کازرونیان زده شد.