پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
   

مراسم کلنگ زنی نخستین مدرسه مختص کودکان استثنایی جسمی -حرکتی  در استان قم

همزمان با دهه ولایت و ایام ولادت امام علی النقی علیه السلام مراسم کلنگ زنی  نخستین مدرسه کودکان استثنایی جسمی -حرکتی با همت بانوی خیر مدرسه ساز ,پنج شنبه 17 مهرماه  برگزار می گردد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان قم با اعلام این خبر افزود این مدرسه در زمینی به مساحت یک هزار و  245 مترمربع ساخته می شود .

محسن پورگلیان اضافه کرد این مدرسه دارای 6 کلاس درس بوده و مساحت ساختمان اصلی آن یک هزار و 100مترمربع می باشد و  در 2 طبقه جهت کودکان استثنایی جسمی-حرکتی ساخته می شود.

وی با اشاره به فعالیت های خیرین در سالهای اخیر افزود زمین این مدرسه توسط اداره کل آموزش و پرورش ناحیه یک جهت ساخت مدرسه واگذار گردیده و هزینه های مربوط به ساختمان آن توسط بانوی خیر حاجیه خانم صدیقه کازرونیان تامین می گردد.

همچنین رئیس اداره استثنایی آموزش و پرورش استان قم گفت کودکان استثنایی هفت طیف دارند که شامل کودکان ناشنوا و کم شنوا, نابینا و کم بینا,  کودکان دارای اختلالات رفتاری, کودکان دارای معلولیت جسمی و حرکتی, کودکان چند معلولیتی , کودکان دارای ناتوانایی های ویژه یادگیری می باشند.

علیرضا کبیری افزود هر طیف از این کودکان شرایط خاص خود را دارند و باید در محیطی که مناسب شرایط جسمی آنهاست تحصیل کنند و با همت این بانوی خیر, این مدرسه مختص کودکان جسمی-حرکتی ساخته می شود.

وی افزود اکثر این دانش آموزان دارای هوشی طبیعی همانند بچه های عادی هستند ولی بسیاری از آنها به دلیل شرایط نامناسب مدارس, هرگز به مدرسه نمی روند.

رئیس اداره استثنایی آموزش و پرورش استان قم  اضافه کرد در کلاس های مختص این دانش آموزان معمولا بین 3 تا 11 دانش آموز تحصیل می کنند.

وی با اشاره به اینکه این مدرسه اولین مدرسه مختص کودکان استثنایی در استان قم می باشد اظهار امیدواری کرد که با همت مسئولین و خیرین ,تعداد مدارس مختص این کودکان , تکافوی نیاز این دانش آموزان را داشته باشد.

لازم به یادآوری است  19 مدرسه مخصوص کودکان استثنایی در استان قم وجود دارد و این مدرسه نخستین مدرسه مختص کودکان استثنایی از طیف جسمی-حرکتی می باشد.