پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان كرمانشاه در روز پنج شنبه 16/9/91 مراسم افتتاح مدارس جوادالائمه كه با مشاركت خير مدرسه ساز سركار خانم فاطمه شاه حسيني احداث گرديده برگزار شد.

مراسم كه با حضور معاونت عمراني استانداري، معاون فرماندار، بخشدار كرمانشاه، جمعي از مسئولين، مدير كل آموزش و پرورش استان، اعضاء مجمع خيرين مدرسه ساز، سرپرست اداره كل نوسازي مدارس استان‌، معاونت اجرايي نوسازي مدارس استان و تعدادي از همكاران، عشاير و خانواده محترم خير در حالي برگزار گرديد كه دانش آموزان با استقبال پرشور و با در دست داشتن پرچم جمهوري اسلامي با ذكر صلوات و اجراي سرود از ميهمانان پذيرايي نمودند.

در ابتدا دبيرستان 4 كلاسه روستاي خانم آباد ناحيه 3 كرمانشاه، با زيربناي 440 مترمربع ‌و با زميني به مساحت 1600 متر با هزينه اي بالغ بر 3 ميليارد ريال با مشاركت خير ارجمند خانم شاه حسيني افتتاح گرديد. اين پروژه شامل 4 كلاس درس‌، نمازخانه، سالن چند منظوره، آزمايشگاه و اتاقهاي اداري و همچنين مجهز به سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي، سيستم اعلام اطفاء حريق، دزدگير، سيستم نشت ياب و فيوز گازي براي مواقع بحراني (وقوع زلزله ) مي باشد. در اين پروژه معاونت عمراني استانداري با تقدير از خيرين مدرسه ساز آنان را افرادي مؤثر در جامعه دانست كه سرمايه خود را در راه اعتلاي فرهنگ و تربيت آينده سازان هزينه مي نمايند.

سپس مهندس مرزبان نظري سرپرست اداره كل نوسازي مدارس استان، به اين نكته اشاره نمودند كه خيرين مدرسه ساز با تعامل و همكاري مناسب و ارزشمند توانسته اند در اهداف ادارات كل نوسازي مدارس كشور مشاركت، و امر مقدس مدرسه سازي را به طور چشمگيري ارتقاء بخشند. در ادامه ايشان ضمن تقدير از خير محترم گزارش فعاليت خيرين استان و مشخصات پروژه هاي جوادالائمه 1 و 2 را به استحضار مدعوين رسانيد.

پس از آن شركت كنندگان مراسم به روستاي ورله عزيمت و دبيرستان 4 كلاسه پسرانه روستا را كه به نام امام جواد(ع) مزين گرديده و با زيربناي 500 مترمربع و در زميني به مساحت 2500 متر با هزينه اي بالغ بر 8/3 ميليارد ريال با امكانات ذكر شده مدرسه خانم آباد احداث شده افتتاح و به بهره برداري رساندند.

در پايان مراسم سركار خانم شاه حسيني از حضار درخواست نمود جهت شادي روح مرحومه عذرا محمد نبي كه با وصيت خود زمينه احداث مدارس در روستاهاي مذكور را فراهم نموده سوره حمد قرائت گردد. لازم به يادآوري است صدا و سيماي مركز استان با پوشش مناسب، خبر مذكور را انعكاس و اطلاع رساني نمود.