پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي ,توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر مدیرکل نوسازی، توسعه و تحهیزمدارس استان بوشهر با بیان اینکه بازسازی مدارس تخریبی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت است گفت: ۱۶۷ کلاس درس فرسوده و تخریبی در شهرستان بوشهر نوسازی و تجهیز شده است.


احمد مرادی بعدازظهر امروز در بازدید کارشناسان دفتر بودجه راهبردی ریاست جمهوری از طرح بازسازی مدارس تخریبی و نیمه تمام شهر بوشهر با بیان اینکه بازسازی مدارس تخریبی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت برنامه‌های نوسازی مدارس بوشهر است اظهار کرد: تاکنون از محل طرح تخریب و بازسازی در  شهرستان بوشهر 167کلاس درس مورد بهره داری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام دو بخش دولتی و غیردولتی فعال است تصریح کرد:  برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام آموزشی نیازمند اعتبار و مشارکت خیران نوع دوست هستیم تا بتوانیم با تکمیل این طرح‌ها که از گذشته به جا مانده شاخص‌های زیرساختی آموزشی استان را ارتقا دهیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهربر مشارکت تکمیل فضای آموزشی نیمه تمام شهربوشهر تاکید کرد و گفت: تنها پروژه  نیمه تمام از این محل مدرسه شش کلاسه آسیه بوشهر با زیر بنای 870 مترمربع است که برای تکمیل و بهره‌برداری نیاز به اعتباری معادل 550 میلیون ریال دارد.

مرادی توجه به شاداب سازی مدارس با بهره‌گیری از معماری و نمادهای بومی را از دیگر سیاست‌های راهبردی نوسازی مدارس عنوان کرد و گفت: نوسازی مدارس برای موفقیت خود در توسعه زیرساخت‌های آموزشی، نیازمند همکاری و همراهی ویژه است و برای رسیدن به این هدف از همه ابزارها و ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

وی از مقاوم سازی بیش از 90 درصد فضاهای آموزشی شهر زلزله‌زده شنبه خبرداد و گفت:  16 مدرسه در حادثه زلزله منطقه شنبه دشتی در 20 فروردین سال 92 خسارت دیدند که برای بازسازی ومقاوم سازی این مدارس افزون بر67 میلیارد و 300 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با بیان اینکه با مشارکت سایر دستگاههای اجرایی و شرکت‌های مستقر در استان بوشهربا اعتباری افزون بر 43 میلیارد ریال مدارس در حال بازسازی و مقاوم سازی هستندافزود: تاکنون 3 هزار و 300 کلاس درس در 10 شهرستان استان بوشهر بازسازی و مقاوم‌سازی شده و این روند تا مقاوم‌سازی و بازسازی تمام کلاس‌های درس ادامه دارد.

دراین بازدید گروه اعزامی از دفتر بودجه راهبردی ریاست جمهوری و هئیت همراه  شش مدرسه قدیمی شهر بوشهر مورد بازدید فنی قرار دادند.