پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۹۰ طرح آموزشی با ۴۷۰ کلاس درس در دست اجراست که برای اجرای این طرح‌ها ۷۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدلرس استان بوشهر، احمد مرادی در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه بازسازی مدارس تخریبی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت برنامه‌های نوسازی مدارس بوشهر است اظهار کرد: تاکنون ازمحل طرح تخریب و بازسازی درشهرستان بوشهر 167کلاس درس مورد بهره داری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام دو بخش دولتی و غیردولتی فعال است تصریح کرد: اکنون 90 طرح آموزشی در استان بوشهر در دست اجراست که این طرح‌ها بیش از 60 درصد پیشرفت دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به اینکه در اجرای 90 طرح آموزشی و ورزشی مدارس استان بوشهر 720 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در قالب 470 کلاس درس در دست اجرا است که در زمینی به مساحت 99 هزار متر مربع ساخته می‌شود.

مرادی با اشاره اینکه اعتبارات این طرح‌ها از محل اعتبارات استانی، ملی و سفر مقام معظم رهبری به عسلویه تامین شده گفت: این طرح‌ها اکنون بیش از 65 درصد پیشرفت دارند و با روندی که در پیش است بخش عمده‌ای امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این مطلب که تعداد 50 پروژه مدرسه در قالب 202 کلاس درس سال گذشته دردست ساخت بود، تصریح کرد: از این تعداد مدارس 21 مدرسه با 60 کلاس تحویل شده و مابقی نیز با 142 کلاس در دست ساخت است که پیش بینی می‌شود بخش عمده‌ای از آنها تا پایان امسال تحويل آموزش و پرورش شود.

مدیرکل نوسازی و تجهز مدارس استان بوشهربا بیان اینکه خیران مدرسه ساز در سال تحصیلی جاری بیش از 70 میلیارد ریال در امر مدرسه سازی سرمایه گذاری کرده‌اند افزود: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اموزشی در استان بوشهر به 160 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که همکاری بیش از پیش خیران می‌طلبد.