پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهرگفت: ۹۰ درصد مدارس مناطق زلزله زده دشتی بازسازی و بهسازی شده و ۳ مدرسه باقی مانده ۸۵ درصد پیشرفت دارد.به گزارش روابط اداره كل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان بوشهر، احمد مرادی  امروز در نشست اعضاء شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بازسازی و مقاوم سازی مدارس آسیب دیده از زلزله دشتی سال گذشته با شتاب هرچه بیشتر در حال اجرا است اظهار کرد: بخش اعظمی ازآنها مهرماه امسال  در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 16 مدرسه در حادثه زلزله منطقه شنبه دشتی در 20 فروردین سال 92 خسارت دیدند گفت: برای بازسازی ومقاوم سازی این مدارس که اکنون که 90 درصد مدارس ساخته شده افزون بر67 میلیاردو 300 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان بوشهر تصریح کرد: با پیگیری‌های اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان و همراهی و مساعدت ادارات ، شرکت ها و نهادها، مدارس آسیب دیده مناطق زلزله‌زده شنبه و طسوج با اعتباری افزون بر 43 میلیارد ریال در حال بازسازی و مقاوم سازی هستند.

مرادی افزود:  7 مدرسه نیز در مناطق زلزله زده دشتستان در دست ساخت است و در کل استان نیز به یک‌هزار و 300 کلاس درس نیاز داریم.

وی با بیان اینکه همایش  تجلیل از خیران مدرسه ساز 31 اردیبهشت در بوشهر برگزار می شود افزود: تاکنون یک‌هزار و 492کلاس درس در قالب 369مدرسه در استان بوشهر توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده است.

مرادی افزود: 472خیر مدرسه ساز در استان بوشهر وجود دارد که از این تعداد 313خیر حقیقی و 152 خیر حقوقی هستند.