پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
 

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا از تحول در معماری بناهای آموزشی احداثی استان توسط این اداره در سال آینده خبر داد .

 مهندس مقدم  در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت:فضای مدارس،محیطی است که از یک سو دانش آموزان موثر ترین زمان روزشان را در آن می گذرانند و از سوی دیگری فضایی است که رشد ذهنی،اجتماعی و علمی دانش آموزان را در بر دارد لذا ساختار فیزیکی آن و یا معماری ابنیه تحصیلی برای ما مهم است.

وی افزود:نظر به اهمیت این موضوع بازنگری در معماری مدارس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان قرار دارد و ازافراد متخصص و متعهد و آگاه به طراحی فضا های آموزشی برای ارائه طرح دعوت کرده ایم .

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تصریح کرد:از سال 94 شاهد احداث ابنیه با طراحی نوین و کارایی بالا خواهیم بود .

مهندس مقدم همچنین ادامه داد:در حال حاضر برای کلیه مدارس در مقاطع اول و دوم دبیرستان سالن اجتماعات و سالن ورزشی پیش بینی و اجرا می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا مبنی بر اینکه آیا سیستم های ایمنی الزاما در تمام مدارس نصب می شود یا بستگی به سلیقه و بودجه دارد،گفت:در تمام مدارسی که از سال 1385 ساخته و تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان داده ایم سیستمهای اطفای حریق و سیستمهای هشدار دهنده،برای تامین ایمنی این مراکز تعبیه شده است.

مهندس مقدم تصریح کرد:در مدارسی هم که مقاوم سازی انجام می گیرد ، حتما این سیستمها نصب می شوند و بطور کل در استاندارد ساخت و ساز بر مسائل ایمنی به لحاظ سیستمهای هشدار دهنده،ایمنی گرمایشی و برودتی ، با حساسیت عمل می شود.

وی در پاسخ به وضعیت فعلی مدارس نوساز در آستانه بازگشایی مدارس گفت: همه ساله در آغاز سال تحصیلی تمهیدات خاصی در برنامه ریزی اداره کل نو سازی دیده می شود تا فضای علمی و آموزشی آنچنان که باید پذیرای حضور فرزندان عزیزمان باشد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در هفته دولت 28پروژه بالغ بر یکصد و 33 کلاس درس در نقاط مختلف استان تحویل ادارات آموزش و پرورش تابعه اداره کل استان گیلان شد .

وی افزود: همچنین در مهرماه نیز با استعانت از خداوند شاهد بهره بردداری 40 پروژه با یکصد و 98 کلاس درس در اقصی نقاط استان خواهیم بود که همه آنها مجهز به بهترین ابزار و ادوات آموزش هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان در پایان تاکید کرد:مدارس میراث ماندگار ملی هستند لذا از مدیران می خواهیم که در نگهداری مطلوب این فضا ها اهتمام لازم را داشته باشند.