پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٥ فروردین ١٣٩٨
 
 

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا از تحول در معماری بناهای آموزشی احداثی استان توسط این اداره در سال آینده خبر داد .

 مهندس مقدم  در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت:فضای مدارس،محیطی است که از یک سو دانش آموزان موثر ترین زمان روزشان را در آن می گذرانند و از سوی دیگری فضایی است که رشد ذهنی،اجتماعی و علمی دانش آموزان را در بر دارد لذا ساختار فیزیکی آن و یا معماری ابنیه تحصیلی برای ما مهم است.

وی افزود:نظر به اهمیت این موضوع بازنگری در معماری مدارس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان قرار دارد و ازافراد متخصص و متعهد و آگاه به طراحی فضا های آموزشی برای ارائه طرح دعوت کرده ایم .

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تصریح کرد:از سال 94 شاهد احداث ابنیه با طراحی نوین و کارایی بالا خواهیم بود .

مهندس مقدم همچنین ادامه داد:در حال حاضر برای کلیه مدارس در مقاطع اول و دوم دبیرستان سالن اجتماعات و سالن ورزشی پیش بینی و اجرا می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا مبنی بر اینکه آیا سیستم های ایمنی الزاما در تمام مدارس نصب می شود یا بستگی به سلیقه و بودجه دارد،گفت:در تمام مدارسی که از سال 1385 ساخته و تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان داده ایم سیستمهای اطفای حریق و سیستمهای هشدار دهنده،برای تامین ایمنی این مراکز تعبیه شده است.

مهندس مقدم تصریح کرد:در مدارسی هم که مقاوم سازی انجام می گیرد ، حتما این سیستمها نصب می شوند و بطور کل در استاندارد ساخت و ساز بر مسائل ایمنی به لحاظ سیستمهای هشدار دهنده،ایمنی گرمایشی و برودتی ، با حساسیت عمل می شود.

وی در پاسخ به وضعیت فعلی مدارس نوساز در آستانه بازگشایی مدارس گفت: همه ساله در آغاز سال تحصیلی تمهیدات خاصی در برنامه ریزی اداره کل نو سازی دیده می شود تا فضای علمی و آموزشی آنچنان که باید پذیرای حضور فرزندان عزیزمان باشد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در هفته دولت 28پروژه بالغ بر یکصد و 33 کلاس درس در نقاط مختلف استان تحویل ادارات آموزش و پرورش تابعه اداره کل استان گیلان شد .

وی افزود: همچنین در مهرماه نیز با استعانت از خداوند شاهد بهره بردداری 40 پروژه با یکصد و 98 کلاس درس در اقصی نقاط استان خواهیم بود که همه آنها مجهز به بهترین ابزار و ادوات آموزش هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان در پایان تاکید کرد:مدارس میراث ماندگار ملی هستند لذا از مدیران می خواهیم که در نگهداری مطلوب این فضا ها اهتمام لازم را داشته باشند.