پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 
 

مدیرکل نوسازی مدارس ایلام:

12 مدرسه بر اثر زلزله در آبدانان تخریب شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: 12 مدرسه بر اثر زلزله در آبدانان تخریب شد.

·          

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس ایلام به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، سعید هژبری بعد از ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام اظهار داشت: 12 پروژه تخریبی در زلزله آبدانان موجود است که باید نسبت به بازسازی آنها اقدام شود.

وی ادامه داد: با توجه به منحصر به فرد بودن زلزله مورموری و تعدد پس‌لرزه‌‌ها خساراتی به حوزه آموزش و پرورش وارد ساخت و جز 9 فضای آموزشی که پیش‌تر مقاوم‌سازی شده بودند همه مدارس آبدانان خسارت دیدند.

این مسئول اضافه کرد: بر این اساس توصیه می‌کنم از طریق طرح مقاوم‌سازی بسیاری از مدارس استان ایلام را مقاوم‌سازی کرده تا از گزند زلزله رهایی یابند. بعد از وقوع زلزله در اولین فرصت بازدیدی از منطقه انجام شد و تیم‌های کارشناسی در منطقه مستقر شدند و اولین دستگاهی که میزان خسارت را بررسی کرد این دستگاه اجرایی بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته 31 میلیارد تومان به مدارس استان در زلزله اخیر خسارت وارد شد. بررسی وضعیت ساماندهی مدارس، پیگیری تأمین 40 دستگاه کانکس، حضور در کمیسیون عمران مجلس و ارائه گزارش، حضور در سازمان مرکزی و ارائه گزارش از زلزله و اهمیت موضوع که تخصیص اعتباراتی در نظر گرفته شود از جمله اقدامات این دستگاه اجرایی پس از وقوع زلزله بود.

این مسئول اضافه کرد: تخصیص 320 میلیون تومان به صورت علی‌الحساب برای خرید کانکس‌ها و تجهیزات و تعمیرات مدارسی که آسیب جزئی دیده‌اند از مهم‌ترین این اقدامات بود. پیگیری احداث فضاهای آموزشی از طریق خیرین که باید از این فرصت استفاده شود و دکتر حافظی رئیس مجمع خیرین کشور با حضور بسیاری از خیرین کشور برای ساخت فضاهای آموزشی تخریب شده اعلام آمادگی کردند.

هژبری تصریح کرد: امیدواریم که مؤسسه برکت نیز در این حوزه حضور یابد و برای بازسازی مدارس اقداماتی انجام دهد. موسسات خیریه کمک کنند تا با توجه به عمق محرومیت منطقه و گرمای هوا بخشی از نیاز‌ها به سرعت تامین شود.