پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧
 
 

مهندس مقدم در آئین افتتاح دبيرستان دخترانه دوره اول انديشه اسالم با بیان مطالبی،ضمن تبريك طلوع دهه كرامت و ولادت با سعادت بانوي پاكي‌ها،حضرت معصومه (س) به پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران  اشاره نمود و افزود:ما درسالهای بعد از انقلاب شاهد رشد و شکوفایی فوق العاده ای علمی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه ایران در علم و فناوری در منطقه و در جوامع علمی حرف اول را می زند گفت: ایران جزو قدرتهای برتر جهان در حوزه  علمی است و دانشمندان ایرانی از بزرگ ترین دانشمندان و اندیشمندان  جهان به حساب می آیند.

مهندس مقدم تاکید نمود:باید از این فرصت  فراهم شده در کشور نهایت استفاده را در جهت ارتقاء جایگاه علمی کشور در سطح دنیا ببریم.

وی در ادامه تصریح نمود:باید دست آوردها و پیشرفت‌های علوم را در کشورنهادینه نموده و به تناسب پیشرفت زمان ارتقاء دهیم.

 مدیرکل نوسازی مدارس استان،ضرورت تاسيس مدارس مطلوب مطابق با استاندارد های موجود علمی را خاطر نشان ساخته و اذعان داشت:ما به دنبال این هستیم بناهای را احداث کنیم که دانش آموزان با امکانات لازم و اولیاء با آرامش کامل فرزندان خود را به کانون های علم و معرفت بفرستند.

وی افزايش كيفيت آموزشي و برقراري عدالت آموزشي را از اولويت هاي اداره کل نوسازی مدارس عنوان نموده وافزود:یکی از وظایف ما در کنار آموزش و پرورش این است که درتکمیل فضاهای مطلوب گام های مناسبی برداریم.

 مهندس مقدم بر خورداری مناطق مختلف استان از مدارس مطلوب را از محورهای عدالت آموزشی دانست و افزود: ما در این راستا با احداث مدارس استاندارد در جهت تحقق این امر حرکت می کنیم.

وی در ادامه لزوم توجه به شهرستان تالش را برشمرد و ابراز داشت:آنچه برای نوسازی مدارس و در رآس آن برای دکتر رئیسی به عنوان رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس بسیار مهم است اهمیت توجه به  احداث مدارس دارای استحکام و کارایی بالا در مناطق محروم است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد:دکتر رئیسی خواستار اهتمام جدی مسئولین به شهرستان تالش شده وتوجه جدی به زیرساخت‌های آموزشی آن  را  با توجه به موقعیت جغرافیایی  و گستردگی آن مورد تاکید قرار داده است.

وی در پایان ازافتتاح 50 پروژه آموزشي وپرورشي درمهرماه امسال درسطح استان خبر داد،گفت:اداره کل نوسازی مدارس به منظور انجام رسالت خود در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی کشوربا تمام توان تلاش خواهد نمود.