پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
 

مهندس مقدم در آئین افتتاح دبيرستان دخترانه دوره اول انديشه اسالم با بیان مطالبی،ضمن تبريك طلوع دهه كرامت و ولادت با سعادت بانوي پاكي‌ها،حضرت معصومه (س) به پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران  اشاره نمود و افزود:ما درسالهای بعد از انقلاب شاهد رشد و شکوفایی فوق العاده ای علمی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه ایران در علم و فناوری در منطقه و در جوامع علمی حرف اول را می زند گفت: ایران جزو قدرتهای برتر جهان در حوزه  علمی است و دانشمندان ایرانی از بزرگ ترین دانشمندان و اندیشمندان  جهان به حساب می آیند.

مهندس مقدم تاکید نمود:باید از این فرصت  فراهم شده در کشور نهایت استفاده را در جهت ارتقاء جایگاه علمی کشور در سطح دنیا ببریم.

وی در ادامه تصریح نمود:باید دست آوردها و پیشرفت‌های علوم را در کشورنهادینه نموده و به تناسب پیشرفت زمان ارتقاء دهیم.

 مدیرکل نوسازی مدارس استان،ضرورت تاسيس مدارس مطلوب مطابق با استاندارد های موجود علمی را خاطر نشان ساخته و اذعان داشت:ما به دنبال این هستیم بناهای را احداث کنیم که دانش آموزان با امکانات لازم و اولیاء با آرامش کامل فرزندان خود را به کانون های علم و معرفت بفرستند.

وی افزايش كيفيت آموزشي و برقراري عدالت آموزشي را از اولويت هاي اداره کل نوسازی مدارس عنوان نموده وافزود:یکی از وظایف ما در کنار آموزش و پرورش این است که درتکمیل فضاهای مطلوب گام های مناسبی برداریم.

 مهندس مقدم بر خورداری مناطق مختلف استان از مدارس مطلوب را از محورهای عدالت آموزشی دانست و افزود: ما در این راستا با احداث مدارس استاندارد در جهت تحقق این امر حرکت می کنیم.

وی در ادامه لزوم توجه به شهرستان تالش را برشمرد و ابراز داشت:آنچه برای نوسازی مدارس و در رآس آن برای دکتر رئیسی به عنوان رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس بسیار مهم است اهمیت توجه به  احداث مدارس دارای استحکام و کارایی بالا در مناطق محروم است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد:دکتر رئیسی خواستار اهتمام جدی مسئولین به شهرستان تالش شده وتوجه جدی به زیرساخت‌های آموزشی آن  را  با توجه به موقعیت جغرافیایی  و گستردگی آن مورد تاکید قرار داده است.

وی در پایان ازافتتاح 50 پروژه آموزشي وپرورشي درمهرماه امسال درسطح استان خبر داد،گفت:اداره کل نوسازی مدارس به منظور انجام رسالت خود در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی کشوربا تمام توان تلاش خواهد نمود.