پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨
 
 

مدیر کل نوسازی مدارس استان قم روز یکشنبه در برنامه "صبح تازه" سیمای مرکز قم حضور یافت و از افتتاح 9 مدرسه در مهرماه جاری خبر داد.

محسن پورگلیان , در این گفتگوی زنده تلویزیونی اظهار داشت سازمان نوسازی مدارس کشور در واقع معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش است . این سازمان در هر استان , به صورت یک اداره کل فعالیت می کند و در استان هایی که وسعت و پراکندگی دارند, یک دفتر نمایندگی نیز تاسیس می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس ضمن تشریح فعالیت های اداره کل نوسازی مدارس استان قم گفت این فعالیت ها به 3 بخش تقسیم می شوند بخشی از آن تخریب و بازسازی مدارس فرسوده استان است . دیگری احداث مدارس جدید و دیگر وظیفه آن مقاوم سازی مدارسی است که حداقل استانداردهای لازم را جهت یک مدرسه قابل استفاده, دارند و برای استحکام بیشتر مقاوم سازی می شوند.

وی افزود اخیرا بخش احداث مدارس در مناطقی مانند پردیسان که تازه تاسیس شده اند فعال تر است و به دلیل اینکه در این مناطق بافت جمعیتی سریعا در حال رشد است, نیاز به مدارس بیشتر, محسوس است.

محسن پورگلیان افزود طبق برآوردی که اخیرا صورت گرفته است در منطقه پردیسان , به حدود 100 مدرسه نیاز است.

مدیر کل نوسازی مدارس اضافه کرد در همین راستا , تعدادی از پروژه هایی که در سالهای اخیر در دست احداث بوده اند, در مهر ماه آماده بهره برداری می گردند. در مجموع 6 مورد از این مدارس, در منطقه پردیسان واقع شده اند که شامل 3 مدرسه راهنمایی , یک متوسطه و 2 مدرسه ابتدایی می باشد.

پورگلیان افزود همچنین تعدادی از پروژه هایی که در مهرماه آماده بهره برداری می شوند, در منطقه محروم نیروگاه واقع شده اند.

مدیر کل نوسازی مدارس ضمن برشمردن فعالیت های خیرین مدرسه ساز استان قم گفت یک سوم از مدارس احداثی در استان قم توسط مجمع خیرین مدرسه ساز ساخته شده است . وی اظهار امیدواری کرد با مساعدت دولت جهت تامین اعتبار و یاری خیرین, دیگر شاهد کمبود مدرسه در مناطقی مانند پردیسان نباشیم.