پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان سمنان با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام موجود در این استان گفت: برای اتمام مدارس نیمه تمام در استان سمنان، ۵۱۰ میلیار ریال اعتبار مورد نیاز است

 

 

ابوالفضل دربانی اظهار کرد: با توجه به وضعیت بحرانی در برخی از مدارس استان سمنان، خیران نیکوکار باید به کمک دولت بیایند تا این پروژه‌های نا تمام به سرانجام برسد.

وی با اشاره به وجود 49 پروژه ناتمام با پیشرفت فیزیکی زیر 70 درصد در استان سمنان عنوان کرد: این پروژه‌ها که زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، قابل واگذاری به خیران بوده و خیران می‌توانند بر اساس قانون این مدارس را به نام خود به اتمام برسانند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان سمنان با بیان اعتبار مورد نیاز برای اتمام این تعداد پروژه آموزشی در استان سمنان افزود: برای این 49 پروژه در مجموع به بیش از 430 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

دربانی بیان کرد: از این تعداد شاهرود با 16 پروژه و سرخه با 2 پروژه نا تمام به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد پروژه‌های آموزشی نیمه تمام را در استان سمنان با پیشرفت فیزیکی زیر 70 درصد دارند.

وی گفت: شهر‌های سمنان، دامغان، گرمسار و مهدی‌شهر نیز به ترتیب 12، هفت، شش و شش پروژه نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی کمتر از 702 درصد را از این 49 پروژه دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان سمنان با بیان اینکه 15 پروژه نیمه تمام آموزشی نیز در این استان با پیشرفت بالای 70 درصد وجود دارد عنوان کرد: بر اساس قانون امکان واگذاری این مدارس به خیرین نیست

دربانی گفت: برای اتمام این پروژه ها نیز به بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که دولت این میزان را تأمین می‌کند.