پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
 

مدیرکل نوسازی مدارس ایلام خبر داد:
مقاوم سازی مدارس ایلام ،نیازمند14 میلیارد تومان اعتبار/ مطالبه‌ی پیمانکاران بیش از 4 میلیارد تومان است

مدیرکل نوسازی،تعمیر و تجهیز مدارس ایلام، دغدغه اصلی این دستگاه را مطالبه بیش از 4 میلیارد تومانی پیمانکاران و پرداخت نکردن حقوق مناسب به پرسنل، عنوان کرد.

 

«سعید هژبری» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: این دستگاه بر اساس رسالت خطیر خود موظف به ساخت، تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش است و در این زمینه فعالیت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 45 پروژه اجرایی در سطح استان در دست اقدام است، افزود: این پروژها با  238 کلاس درس دارای زیربنای بیش از 68 هزار و 301 متر می‌باشد.

 

هژبری ادامه داد: اعتبار مورد نیاز تکمیل پروژها یاد شده بیش از 255 هزار و 913 میلیون ریال است، که انتظار داریم تامین شود.

 

مدیرکل نوسازی،تعمیر و تجهیز مدارس استان، با اشاره به اینکه در سال‌جاری با پیگیری‌های انجام شده حداقل 7 درصد سهم اعتبارات تملک دارایی سرمایه این دستگاه در استان برای ساخت فضاهای آموزشی منظور شده است، گفت: علاوه بر این سهم، 74 هزار میلیون ریال جهت تکمیل پروژه‌های کلان آموزشی در استان اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اهمیت تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی فرسوده گفت: در سال‌جاری 10 هزار میلیون ریال اعتبار برای این حوزه پیش‌بینی شده است.

 

 مدیرکل نوسازی،تعمیر و تجهیز مدارس استان خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز جهت پروژه‌های نیمه تمام ملی 175 میلیون ریال و پروژهای تخریب و بازسازی که تاکنون دست نخورده‌اند،  35 میلیارد تومان است.  

 

هژبری ادامه داد: بیش از 14 میلیارد تومان اعتبار جهت مقاوم‌سازی مدارس استان نیاز داریم. 

 

مدیرکل نوسازی،تعمیر و تجهیز مدارس استان،دغدغه اصلی این دستگاه را مطالبه بیش از 4 میلیارد تومانی پیمانکاران عنوان و خاطرنشان کرد: پرسنل این دستگاه با وجود تلاش‌های خستگی‌ناپذیر از  حقوق و مزایای مطلوبی برخودار نیستند و هیچ‌گونه اضافه کار یا پاداشی به آنها پرداخت نشده است. 

 

وی ادامه داد: مطالبه پیمانکاران در پروژه‌های ملی یک میلیارد و 600 میلیون تومان و در پروژهای استانی 2 میلیارد و 400 میلیون تومان است.

 

هژبری با بیان اینکه هوشمندسازی در مدارس انجام شده، اما هنوز جای کار بسیار دارد، خاطرنشان کرد: در استان یک هزار و 142 فضای آموزشی وجود دارد که به راحتی نمی‌شود همه آنها را هوشمندسازی کرد چون این کار نیازمند اعتبار است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 274 کلاس درس به سیستم گرمایش مجهز شده‌اند و مابقی هم در اولویت قرار دارند، افزود: تاکنون برای مجهزکردن این تعداد مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد یک میلیارد و 414 میلیون تومان هزینه شده است. 

 

 مدیرکل نوسازی،تعمیر و تجهیز مدارس استان خاطرنشان کرد: سه مجتمع آموزشی در “بیجنوند شهرستان چرداول، دره‌شهر و بخش مورموری داریم که اینها در سال 1385 براساس بخش‌نامه و دستورالعمل آن سال با محوریت چند روستا ساخته شده‌اند. 

 

هژبری با تاکید بر اینکه این مدارس بر اساس آیین‌نامه به صورت شبانه‌روزی و دارای امکانات رفاهی و خوابگاهی ساخته شده‌اند و گاها” انتقاداتی که از ساخت این مدارس صورت می‌گیرد درست نیست.

 

 وی گفت: در حال حاضر ساخت مداس شبانه‌روزی توسط وزارت آموزش و پرورش متوقف شده است.

 

وی با بیان اینکه پروژه‌های یاد شده هنوز به صورت کامل تکمیل نشده‌اند خاطرنشان کرد: شاید تراکم دانش‌آموزان کم شده باشد، اما در حال حاضر آموزش و پررش از همه ظرفیت‌ این مدارس استفاده می‌کند.

 

مدیرکل تجهیز، تعمیر و نوسازی مدارس استان، با اشاره به اینکه در طول سال گذشته 12 پروژه شامل 68 کلاس درس با زیربنای 11 هزار و 49 متر مربع انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای این اقدام 56 هزار و 907 میلیون ریال هزینه و تحویل آموزش و پرورش استان شده است. 

 

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌ها و اقدام خوبی که توسط این دستگاه در حال پیگیری است و تا حدودی انجام شده، پای کارآوردن خیرین مدرسه‌ساز با عناوین مختلف برای جبران قسمتی از کمبود اعتبار فضاهای آموزشی است و تاکنون در این راستا 18 فضای آموزشی شامل 100 کلاس درس با زیربنای 12 هزار و 923 متر مربع و با اعتبار ی معادل 55 هزار و 720 میلیون ریال با مشارک خیرین ساخته شده است.