پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
ساختمان شماره سه استانداری همدان میزبان جمعی از مدیران و کارمندان سازمان نوسازی مدارس استان بود که شاهد تغییر در یکی از باثبات ترین مدیریت ها در  نهادهای همدان در چند سال اخیر باشند.

در این مراسم که استانداری همدان تنها نماینده عمرانی خود را به آن فرستاده بود از زحمات محمد ابراهیم امینی فرد تقدیر و فرزاد تیموری که از خانواد شاهد و از مدیران سابق شهرداری همدان در حوزه معماری است به عنوان مدیر ل جدید این سازمان معرفی شد.

معاون توسعه و نوسازی سازمان نوسازی مدارس کشور در این مراسم با اشاره به اینکه مدیریت در نظام اسلامی از عمق بخشی به اعتقادات جلوگری می‌کند، گفت: مدیریت در دین اسلام ابزاری برای هدایت مردم و برای جلب رضایت مردم است.


سیدباقر مسلمی با اشاره به اینکه باید برای رسیدن به مدیریت جامع هدفی را مشخص کرد، افزود: جبهه باطل در دنیای حال حاضر به دنبال کسب شهرت و ثروت وتضییع حقوق  اجتماعی مردم است.

وی با بیان اینکه اسلام مسئولیت را امانتی برای مدیر معرفی می‌کند که از آن برای رسیدن به اهداف عالیه استفاده کند، اذعان داشت: هدف از واگذاری مسئولیت‌ها به مدیران جامعه رسیدن به ارزش‌های  الهی است.

معاون توسعه و نوسازی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه سازمان نوسازی کشور با هدف ایجاد زیر ساختی برای توسعه مدارس در زیر مجموعه آموزش و پرورش قبل از انقلاب اسلامی شکل گرفته است، اذعان داشت: سازمان نوسازی مدارس یکی از دستگاهای عمرانی کشور است و در ارزیابی سازمان برنامه و بودجه در زمانیکه هنوز پابرجا بود چهار سال به عنوان دومین دستگاه برتر اجرایی کشور شناخته شدیم.

مسلمی که این مجموعه را با ویژگی‌های خاص معرفی می‌کرد، افزود: ایستایی،کارایی و زیبایی اولویت اجرای پروژ ها است و استفاده از نیروهای متخصص در اولویت کاری ما قرار دارد.

معاون توسعه و نوسازی سازمان نوسازی مدارس کشور با تقدیر از عملکرد  امینی فر وی را سر بلند از  مسئولیت محول شده به خود عنوان کرد.

مدیرکل اموزش و پرورش همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در سالی که مدیریت جهادی نامیده شده باید  بی وقفه به دنبال بازسازی مدارس بود ، اذعان داشت: دولت تدبیر و امید بر پایه راست گویی وارد عرصه شده است و مردم نیز انتظار دارند که پروژه های در حال اجرا پیگیری شود.


عبدالرضا فولادوند اظهار داشت: مجموعه آموزش و پرورش هماهنگی‌های خوبی داشته و خواهند داشت و مردم از این مجموعه انتظار دارند چرا که قدمت برخی مدارس به خصوص در شهرستان تویسرکان به 50 سال می‌رسد.

وی با اشاره به بدهکار بودن خود و نوسازی به  پیمانکاران پروژه‌ها  ابراز امیدواری کرد مدیر جدید بتواند این بدهی‌ها را صاف کند.

مدیر اجرایی سازمان نوسازی مدارس استان همدان در این مراسم گفت: این مجموعه با 85 نفر کارمند فنی از دستگاه‌های برتر اجرایی است و در بین سه استان برتر کشور در بخش نوسازی مدارس قرار گرفته است.

مدیرکل سابق سازمان نوسازی مدارس استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه هشت سال در این مجموعه خدمت کردم، عنوان کرد: در این مدت مجموعا 200 میلیارد تومان  از اعتبارات ملی و استانی  هزینه شده است.

محمد ابراهیم امینی فر که به گفته خود در این مدت 601 پروژه را شروع کرده و دو هزار 600 کلاس درس و سه هزار 100 اتاق و سالن ورزشی را به سرانجام رسانده است، اذعان داشت: در مجموعه 470 هزار متر مربع به فضای زیر بنایی مدارس استان اضافه شد که مبلغی معادل 162 میلیارد توامان هزینه در برداشته و رتبه سازمان نوسازی همدان را از هجدهم در هشت سال قبل اکنون به رتبه سوم در بین همه ادارات کشور رسانده است.


وی ادامه داد: در سال گذشته و با توجه به کاهش اعتبارات کمی از سرعت اجرای کارها گرفته شد اما اکنون تنها تخریب و بازسازی 22 پروژه باقی مانده است.

معاون عمرانی استانداری همدان نیز در این مراسم  با اشاره به اینکه  یکی از اصول مدیریت در کشور این است که افراد متخصصی در امور به کار گرفته شوند، عنوان کرد: خرد جمعی و راست گویی در دستور کار دولت است.

محمود رضا عراقی ادامه داد: نیروی‌های متخصص در مجموعه نوسازی با توانایی و تجربه خود می‌توانند محصول نهایی بهتری را به آموزش و پرورش ارائه دهند و با دشتن همدلی می توان یک سازمان تخصصی گرا داشت.

وی با اشاره به اینکه دولت هدفی جز خدمت به مردم ندارد،اذعان داشت: برخی پروژه ها بدون ظرفیت سنجی در استان شروع شده و تعداد زیادی از آنان به زودی به سرانجام نمی‌رسد.

معاون عمرانی استانداری همدان اذعان داشت: دولت اعتبار لازم برای پایان این پروژه‌ها را ندارد چرا که در گذشته برای اجرای آن تدبیر لازم انجام نشده است.

عراقی افزود: همه مدیرانی که در دولت تدبیر وامید کار می کنند به دنبال خدمت به مردم هستند چرا که دولت انحصار طلب نیست و مدیران می‌توانند این رویه را پیش بگیرند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد جامعه بیش از حد دلواپس ونگران هستند که با بزرگ منشی سکان دار دولت تدبیر امید آنان نیز همراه خواهند شد، اذعان داشت: اگر خیر انقلاب اسلامی را می‌خواهیم باید تغییرات را بپذیریم و نباید ارزیابی صفر و یکی داشته باشیم.

مدیر کل جدید سازمان نوسازی مدارس استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به لزوم رعایت اصول در ساخت وساز، اذعان داشت: مجمع خیرین مدرسه ساز جایگاه ویژه دارد و با سرمایه گذاری‌های خود این مجموعه را یاری می‌کند.


فرزاد تیموری با تاکید براینکه خیرین باید بیش از این در ایجاد فضاهای آموزشی یاری گر مجموعه نوسازی باشند، عنوان کرد: مدرسه سازی ایجاد فضای مناسب برای تحصیل است که در این بخش جایگاه مناسبی داریم.

وی ادامه داد: در ساخت مدارس باید اصول مهندسی در نظر گرفته شود که در این بین قوانین سازمان نظام مهندسی کشور راهگشای ماست.


وی با اشاره قوانین و ضوابط ایمنی ساخت وساز ، عنوان کرد: تمام اصول اسلامی در تمامی شاخصه‌های ساخت و ساز باید توسعه یابد و باید معماری اسلامی را در جامعه ارتقا داد.

مدیرجدید سازمان نوسازی مدارس استان همدان با درخواست برای ساخت مدارس بر محور معماری اسلامی، اذعان داشت: معنویت روحانیت باید در ساخت مدارس تجلی یابد و باید سازهای ساخته شده کیفیت لازم را داشته باشند.

تیموری ادامه داد: هویت ومعماری اسلامی باید در ساخت سازها رعایت شود و با مشارکت آموزش و پرورش مشکلات فضاهای آموزشی را  رفع خواهیم کرد.