پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
 

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان مطرح كرد:

يك سوم مدارس كشور خير ساز هستند

مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: در طول سال‌های گذشته یک‌سوم کلاس‌های درس در کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است.

به گزارش كميته فرهنگي و تبليغي شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان همدان، عبدالرضا فولادوند در نشست خبري شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز همدان اظهار كرد: یکی از کار‌های مهم آموزش و پرورش توسعه فرهنگ و رواج فرهنگ‌های جذاب و تاکید شده در دین اسلام است.

وی ادامه داد: بحث تکریم خیرین مدرسه‌ساز از عمده‌ترین فرهنگ‌هایی است که باید در راستای تشویق مردم به سمت مدرسه‌سازی و کارهای خیر انجام گیرد.

وی با اشاره به توسعه بیشتر مشارکت‌های مردمی گفت: یکی دیگر از فرهنگ‌هایی که در قبال تکریم خیرین باید انجام شود توسعه مشارکت‌‌های مردمی است چراکه آموزش و پرورش به عنوان یک سازمان گسترده نیاز به کمک‌های مردمی دارد.

فولادوند با تاکید بر اینکه بیشترین مشکل آموزش و پرورش مربوط به تعمیر و نگه‌داری فضا‌های آموزشی است، گفت: در مناطق روستایی، هنرستان‌ها و در زمینه تجهیز آن نیاز جدی به ورود خیران داریم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم برای خرید خدمات و تجهیزات مختلف و تعمیر و نوسازی مدارس از بخش خصوصی کمک بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وجود مدارس کانکسی گفت: مدارس کانکسی در استان در جایی که جمعیت دانش‌آموزی مشخص نیست، وجود دارد.

وی ادامه داد: البته در بعضی از مناطق شاهد تحصیل تنها یک دانش‌آموز در یک مدرسه نیز هستیم.

فولادوند گفت: استفاده از مدارس کانکسی برای جلوگیری از هزینه اضافی برای احداث فضای آموزشی است.

وی در خصوص مدارس مسکن مهر نیز با بیان اینکه نیاز به ایجاد فضا‌های آموزشی در مناطق مسکن مهر جدی است، گفت: بیشتر به دنبال تشویق خیران برای ورود به بحث ساخت مدارس در این مناطق هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان در پایان سخنانش تاکید کرد: این ذهنیت که دیگر نیازی به احداث مدرسه نداریم، اشتباه است.