پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان در شاخصه‌های آموزشی و پرورشی همواره جزو پنج استان برتر کشور بوده است، گفت: فضاهای آموزشی سمنان نیاز به توجه جدی دارد.

 

محمدرضا جهان  درباره وضعیت فضاهای آموزشی استان سمنان اظهار کرد: تنها 25 درصد از فضاهای آموزشی استان سمنان سالم بوده و بر اساس استانداردها قابلیت استفاده دارند.

وی با اشاره به اینکه در استان سمنان 998 فضای آموزشی وجود دارد افزود: بیش از 34 درصد از یک‌هزار مدرسه استان سمنان نیز نیاز جدی به مقاوم سازی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه این مهم همه وضعیت مدارس استان سمنان نیست خاطرنشان کرد: 41 درصد از مدارس استان سمنان تخریبی است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه با تلاش‌های انجام شده استان سمنان توانست در سال‌های گذشته همه مدارس دو نوبته خود را به مدارس تک نوبته تبدیل کند تصریح کرد: با رشد جمعیت در استان سمنان و درصورت عدم تخصیص اعتبارات کافی و نزو عدم ورود بیشتر خیران به موضوع مدرسه‌سازی احتمال دارد، دوباره مدارس استان سمنان به مدارس دو نوبته تبدیل شوند.

جهان بیان کرد: این مهم به طور قطع سبب کاهش بازده آموزشی و افت آموزش و پرورش در استان سمنان می‌شود.

وی با اشاره به وجود 72 مدرسه نیمه‌تمام در استان سمنان تصریح کرد: برای تکمیل این مدارس نیمه تمام به 430 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با تأکید مجدد بر اینکه فضاهای آموزشی استان سمنان دچار مشکلات جدی است عنوان کرد: رفع این مهم نیازمند حمایت و عزم جدی مسئولان ذی‌ربط است.

 

جهان با اشاره به تکمیل دو مدرسه نیمه تمام در استان سمنان تا پایان مهر ماه امسال در صورت تأمین اعتبارات لازم گفت: در صورتی که اعتبارات لازم به اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان تخصیص یابد، تا پایان امسال چهار مدرسه نیمه تمام دیگر در این استان تکمیل شده و تعداد فضاهای آموزشی به اتمام رسیده در استان سمنان در سال 1393 به عدد شش می‌رسد.

وی ضمن تقدیر از مشارت گسترده خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی در استان سمنان تصریح کرد: مراسم استانی تقدیر از خیرین مدرسه ساز استان سمنان در آینده‌ای نزدیک برگزار می‌شود