پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨

مدیر مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر از برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این استان و دومین جشنواره بانوان مدرسه ساز استان بوشهر در اردیبهشت‌ماه در بوشهر خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي ،توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر، حسن رفعت آزاد صبح امروز در نشست مجمع خیرین مدرسه ساز استان بوشهر با تبریک هفته  مقام معلم و تسلیت شهادت استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: گرامیداشت مقام معلم از بزرگترین وظایفی است که اولیای الهی همواره ما را بر انجام آن تشویق و سفارش کرده اند چرا که انسانها هرچه در زندگانی دارند مرهون زحمات و تلاشهای معلمان خویش هستند.

وی افزود: فرهنگیان نقش غیر قابل انکاری در رشد و بقای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس انقلاب اسلامی داشته و دارند که در هفته معلم این نقش باید به خوبی تبیین و به دانش آموزان ارائه شود.

مدیر مشارکت‌های مردمی اداره کل  نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهربا اشاره به نقش مشارکت‌های مردمی در امر ساخت و ساز فضای آموزشی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در استان بوشهر و سایر نقاط کشور به یک فرهنگ خوب تبدیل شده  و خوشبختانه طی سالهای اخیر و با اطلاع رسانی های صورت گرفته شاهد عملکرد خوبی در این بخش هستیم که انتظار می‌رود با برنامه ریزی هر چه بهتر زمینه برای تقویت این بخش فراهم شود.

رفعت‌آزاد با تاکید بر اهمیت و جایگاه علم و علم آموزی در جامعه و لزوم تلاش برای تقویت زیرساخت‌های این بخش گفت: خیرین مدرسه ساز انسانهای بزرگی هستند که در راستای فراهم کردن محیط آموزشی برای دانش آموزان از ارزشمندترین داشته‌های خود چشم‌پوشی می‌کنند و به همین سبب این اقدام خیرین واقعا باید مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرد.

وی  با اشاره به اینکه 30 شرکت بزرگ گازی، پتروشیمی و خدمات صنعتی در پارس جنوبی درعسلویه فعال است بیان کرد: تاکنون 7 شرکت آن در امر ساخت فضای آموزشی مشارکت کرده‌اند و 35 مدرسه ساخته‌اند.

مدیر مشارکت‌های مردمی اداره کل  نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر با تاکید بر این نکته که توسعه فرهنگ ساخت مدرسه درشرکت‌های پارس جنوبی نقش تعیین کننده‌ای در تامین فضای آموزشی مورد نیاز استان دارد افزود: کمیته سرمایه‌گذاری استان بوشهر نیز می‌تواند در این امر مهم پیش قدم شود ودر جلب و جذب مشارکت‌های مردمی به ویژه خیرین ایرانی مقیم کشورهای حوزه خلیج فارس اقدام کند.

رفعت‌ازاد از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان بوشهر خبرداد و گفت: دومین جشنواره خیرین مدرسه سازبانوان استان بوشهر14 اردیبهشت و شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این استان در31 اردیبهشت‌ماه در بوشهر برگزار می‌شود.