پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان تهران، محمد خدادی روز سه شنبه در دیدار محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور افزود: روحیه از خود گذشتگی و ایثار باید در جامعه گسترش یابد و باید مردم احساس کنند که با این روحیه تاثیرگذار به موفقیت های مهمی در جهان خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: خیرین نیک اندیش مدرسه ساز یک الگو و برندی ارزشمند برای ایران اسلامی هستند و تهیه و انتشار اخبار مربوط به فرهنگ مدرسه سازی یکی از اولویتهای سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) است.

خدادی با تمجید از عملکرد خیرین مدرسه ساز کشور گفت: خیرین مدرسه ساز در راه اعتلای فرهنگ نظام جمهوری اسلامی ایران گام های اثر بخشی برداشته اند اما متاسفانه این فعالیت های اثرگذار در رسانه ها منعکس نشده است.

**تفاهم نامه خبرگزاری جمهوری اسلامی با خیرین مدرسه ساز:

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی برای تقویت ظرفیت رسانه ای خیرین مدرسه ساز از آمادگی امضای تفاهمنامه این خبرگزاری با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خبر داد و گفت: ایرنا با دفاتر داخل و خارج کشور این ظرفیت را دارد تا تمامی خبرهای خیرین مدرسه ساز را اطلاع رسانی کند.

وی اضافه کرد: برای گسترش ظرفیت خیرین مدرسه ساز در رسانه ها باید به دنبال مدل سازی ایجاد باور و اعتماد مردمی و تولید محتوا برویم تا بتوانیم نقش و عملکرد ماندگار خیرین مدرسه ساز را در کشور و جهان تبیین کنیم.

خدادی تصریح کرد: باید در این راه بدنبال شخصیت سازی و واژه سازی برویم و مصداق سازی کنیم تا در رسانه ها به موفقیت برسیم.

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، گفت: 500 هزار خیر در امر مقدس مدرسه سازی در ایران فعالیت دارند.

محمدرضا حافظی ادامه داد: امام خمینی (ره) با اختصاص 50 میلیون تومان به امر مدرسه سازی در اوایل انقلاب اسلامی به عنوان نخستین مدرسه ساز کشور، مشوق این امر از سوی مردم شد.

وی تصریح کرد: 17 سال پیش در جوار بارگاه مقدس امام رضا(ع) جامعه خیرین مدرسه ساز کشور توسط تعداد اندکی از خیرین مدرسه ساز شکل گرفت که امروز بیش از 30 درصد مدارس کشور توسط این افراد نیک اندیش احداث شده است.

به گفته حافظی ، حرکت های بزرگی درامرمدرسه سازی کشور صورت گرفته است و جامعه خیرین مدرسه ساز امیدوار است ایرنا به عنوان رسانه مادر کشور از این قشر نیک اندیش در امر اطلاع رسانی حمایت کند.