پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

خبرگزاری پانا: مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: 25 درصد از مدارس تهران در حال تخریب هستند که برای باز سازی آنها حدود هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، داریوش ورناصری در نشست ماهانه اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز اظهارداشت: قبل از هر چیز باید از همکاری تمام خیرین و همکاران خود در خصوص برگزاری جشنواره شانزدهم که به واقع حاصل تلاش تمام عزیزان در مناطق مختلف تهران بود تقدیر و تشکر کنم.
وی افزود: حدود 47 هزار کلاس درس در سطح استان تهران وجود دارد که از این مقدار حدود 30 هزار کلاس درس متعلق به شهر تهران است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران یاد آور شد: از 30 هزار کلاس درس موجود در شهر تهران 35 درصد از استحکام نسبی برخوردارند و 40 درصد نیاز به مقاوم سازی دارند اما در شرایط فعلی قابل استفاده هستند و اگر زلزله ای واقع نشود خطری تهدید نمی کند با این تعداد حدود 75 درصد از مدارس تهران بدون مشکل هستند.
وی با بیان اینکه 25 درصد مدارس تهران تخریبی هستند، گفت: این درصد یعنی 7 هزار و 500 کلاس درس در تهران و حدود 500 مدرسه که باید در سطح شهر تهران تخریب و بازسازی شود و باید برای هر کدام اگر رقم تقریبی 2 میلیارد تومان را اختصاص دهیم رقمی حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.
وی خاطرنشان کرد: نقش خیرین در این موضوع بسیار اهمیت دارد در سال 93 خوشبختانه تعهدات خیرین مدرسه ساز شهر تهران 3 برابر سال 91 بوده که تحقق تعهدات بیش از 70 درصد بوده و در مناطق مختلف استان این تحقق به مراتب کمتر از این است. در تهران یک پتانسیل خوب برای جذب خیرین وجود دارد که باید از آن ظرفیت استفاده شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران ادامه داد:  در سطح شهر تهران،100 پروژه در دست اجرا داریم که مهرماه 93 حدود 25 پروژه آن آماده بهره برداری خواهد شد.