پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

« داریوش ورناصری» در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز تهران افزود: خوشبختانه خیرین نیکوکار، مدارس مناسبی در پروژه های مسکن مهر استان تهران ساخته اند اما این مدارس جوابگوی سیل عظیم دانش آموزان نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 30 پروژه نیمه تمام آموزشی در سایت های مسکن مهر استان تهران وجود دارد افزود: با توجه به رشد بسیار بالای جمعیت در سایت های مسکن مهر تعداد دانش آموزان بسیار بالاست و این فضاهای آموزشی جوابگوی این تعداد دانش آموز نیست و در آغاز سال تحصیلی این وضعیت بسیار نگران کننده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خاطرنشان کرد: دولت با تامین اعتبارات مناسب و با مشارکت خیرین مدرسه ساز استان تهران باید پروژه های نیمه تمام آموزشی در  سایت های مسکن مهر را در آغاز سال تحصیلی جدید به بهره برداری برساند.

ورناصری افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به عنوان متولی ساخت مدارس این آمادگی را دارد که در صورت تامین اعتبار، بخش زیادی از پروژه های نیمه تمام آموزشی در سایت های مسکن مهر را تا مهرماه به بهره برداری برساند.

وی اضافه کرد: بیشترین تراکم دانش آموزان در شهرک های پرند و پردیس است که تعداد دانش آموزان در این شهرک ها بسیار بالاتر از فضاهای آموزشی است.

ورناصری با بیان اینکه در حال حاضر خیرین مدرسه ساز اقدامات مهمی درباره ساخت مدارس در استان تهران انجام داده اند افزود: تلاش خواهیم کرد به همت خیرین مدرسه ساز استان تهران و اعتبارات دولتی بتوانیم بخش زیادی از پروژه های نیمه تمام آموزشی در این استان را تا مهرماه تکمیل کنیم.