پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه حدود 40 درصد مدارس استان تهران نیاز به مقاوم سازی دارد گفت: با مشارکت خیرین در فازهای مختلف این مدارس مقاوم سازی می شود.

« داریوش ورناصری» در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز تهران به تشریح وضعیت کیفی مدارس استان تهران پرداخت و افزود: چهار هزار و 500 مدرسه با زیربنایی معادل 5 میلیون و 800 هزار متر مربع در استان تهران وجود دارد.
وی ادامه داد: از این تعداد حدود 25 درصد مدارس به دلیل فرسودگی نیاز به تخریب و بازسازی دارد که این پروژه ها در  مرحله مطالعات جهت تخریب و بازسازی قرار گرفته است و در فازهای مختلف عملیاتی خواهد شد. 
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خاطرنشان کرد: حدود 40 درصد مدارس استان تهران نیاز به مقاوم سازی دارد گرچه این مدارس از استحکام مناسب برخوردار است اما با توجه به آیین نامه های جدید نیاز به مقاوم سازی دارند.
وی اضافه کرد: حدود 35 درصد مدارس استان تهران از استحکام مناسب برخوردار است.
ورناصری تاکید کرد: مدارس فرسوده استان تهران از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در فازهای مختلف بازسازی و نوسازی می شود و در صورت تامین اعتبار آمادگی داریم بخش زیادی از مدارس فرسوده استان تهران را با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین مدرسه ساز استان تهران تخریب و بازسازی کنیم.
وی یادآور شد: در این سالها تعداد زیادی از مدارس استان تهران با مشارکت خیرین مدرسه ساز و اعتبارات دولتی تخریب و بازسازی شد که امیدواریم این بار هم با تخصیص اعتبارات مناسب و مشارکت خیرین نیک اندیش مدرسه ساز بخش زیادی از مدارس استان تهران را مقاوم سازی و بازسازی کنیم.