پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨
 

اگر در نقشه تهران به منطقه 2 نگاهی بیندازید این منطقه را نسبت به مناطق دیگر بزرگ تر و وسیع تر خواهید دید که خوشبختانه منطقه 2 را به عنوان منطقه مرفه نشین تهران می¬شناسند. به همین خاطر این سوالی است که در گفت و گو با مدیر آموزش و پرورش منطقه 2 جویا شدیم که هر چند منطقه 2 شهروندانی با درآمد عالی دارند اما سطح مدارس این منطقه در مقایسه با برخی از مناطق در سطح پایین تری قرار گرفته است. گفت و گوی کوتاه ما را با حسین طالب زاده مدیر آموزش و پرورش منطقه می خوانید.

 در ابتدا مختصر از شناسنامه فضاهای آموزشی منطقه ۲ بفرمائید؟
منطقه ۲ تهران در غرب پایتخت واقع شده که روز به روز با برج سازی هایی که انجام می شود به تعداد جمعیت و همچنین دانش آموزان منطقه افزوده می شود. بنا به این دلایل تجهیز و ساخت فضاهای آموزشی جدید باید در اولویت کارها باشد. در حال حاضر ۱۲۸ مدرسه در منطقه داریم که از این تعداد ۱۱ مدرسه برای بنیاد مستضعفان، ۵ مدرسه برای بنیاد شهید، ۲۸ مورد ماده ۱۴۷، ۹ مورد آن استیجاری، ۶ مورد صلح نامه، ۱۰ مورد وقفی، ۶ مورد قرارداد واگذاری، ۴ مورد به شرط مالکیت، ۸ مورد گواهی بهره برداری و ۲۳ مورد هم املاک قطعی هستند.
 بنا به توضیحات داده شده مشکلات اصلی ظاهرا درباره مدارس استیجاری منطقه است؟
مشکل اصلی منطقه، مدارس معارضی و در مرحله بعد فضاهای آموزشی استیجاری است. همچجنین تعدادی از مدرسه ها مانند مدرسه ری، فضیلت و راهیان حکم قلع و قمع گرفتند و چند مورد خاص دیگر که حیاط مدارس سند غیر دارد. به همین منظور الویت ما رسیدگی به موضوعات  این مدارس است و چنانچه بتوانیم از خیرین در این باره کمک بگیریم تا حدودی وضعیت مدارس بهتر خواهد شد.
وجود دفتر نمایندگی در آموزش و پرورش منطقه را چطور ارزیابی می کنید؟
 در حال حاظر مدت کوتاهی است که مدیریت را به عهده گرفته ام و اکنون با اختصاص یک دفتر به این نمایندگی، امیدواریم در آینده تعاملات خوبی با مسئول نمایندگی و خیرین مدرسه ساز منطقه داشته باشیم.
جدا از مشکلاتی که به آن ها اشاره داشتید رسیدگی به مدارس فرسوده در این منطقه چقدر توجه می شود؟
توجه داشته باشید که مدارس این منطقه به دلیل قدمت بالا، نیاز به رسیدگی عمرانی دارند و در این منطقه مدارس نوساز کم داریم که در این باره نیازمند حمایت خیرین داریم. 
در حال حاضر چند پروژه خیرساز در این منطقه در حال احداث است؟
مدرسه خیری خانم میر مولایی در بلوار فرحزادی با ۶ کلاس درس از پروزه های در دست احداث این منطقه است که با پیش بینی های انجام شده در مهرماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.