پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 
وجیه الله پرویزی در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران افزود: مجتمع آموزشی شهید صیاد شیرازی از مجهزترین مراکز دانش‌آموزان جسمی ،حرکتی است که تا مهرماه این مجتمع افتتاح می شود.
 وی ادامه داد: در آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران حدود 6 هزار دانش‌آموز استثنایی را در 7 گروه دانش‌آموزان آسیب‌دیده بینایی، شنوایی، کم‌توان ذهنی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی، اختلالات رفتاری و یادگیری تحت پوشش قرار دادیم.

پرویزی خاطرنشان کرد:  با توجه به اینکه هر یک از گروه‌های دانش‌آموزان، ویژگی‌های خاص خود را دارند و نوع آموزش خدمات ارائه شده به آنها متفاوت است، برنامه‌ریزی‌ها برای هر گروه نیز متفاوت بوده و در این راستا برنامه‌ریزی می‌کنیم تا دانش‌آموزان را به لحاظ علمی بالا ببریم و سطح مدارس از جهت تکنولوژی افزایش یابد؛ سال گذشته نیز بیش از 95 درصد دانش‌آموزان استثنائی که کتب عادی را می‌خواندند به دانشگاه راه پیدا کردند.

مدیرآموزش و پرورش استثنایی شهر تهران اضافه کرد: از لحاظ پرورشی نیز در قالب رشته‌هایی مانند قرآن، هنرهای تجسمی و آوایی، دانش‌آموزان استثنایی شهر تهران رتبه‌های برتر کشور را کسب کردند و تا چند روز دیگر نیز در مسابقات کشوری شرکت می‌کنند.

پرویزی تاکید کرد: در مهرماه امسال دو پروژه آموزشی بزرگ برای دانش آموزان استثنایی تهران افتتاح می شود.