پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان ،مهندس محمدحسین ترابی‌زاده، معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور در روزشنبه 22 شهریور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان اظهار کرد: اولویت نوسازی در مدارس با پروژه های نیمه تمام در کشور خواهد بود.

 وی با تاکید بر اینکه از آغاز پروژه های جدید در نوسازی مدارس تا حدامکان جلوگیری خواهد شد، افزود: مصوبات مجلس مبنی بر تخلیه و بازساری مدارس تخریبی موجب شده است تا وضعیت مدارس در سطح کشور تا حد قابل توجهی بهبود پیدا کند.

 این مقام مسئول وضعیت مقاومت مدارس را یادآور شد و با بیان اینکه مدارس کشور از مقاومت نسبتا مناسبی برخوردار هستند، ادامه داد: در حال حاضر بهبود ظاهر مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

 ترابی‌زاده بر وضعیت ظاهری مدارس مبنی بر ظاهر بومی و ملی در سطح استان ها تاکید کرد و افزود: این فضاها باید با آموزش هایی که در مدارس به دانش آموزان ارائه می شود مطابقت داشته باشد.

 وی همچنین خواستار ایجاد فضاهای آموزشی برای رفع نیازهای آموزشی دانش آموزان شد و افزود: مدارسی که بدون کتابخانه و نمازخانه ساخته می شود باید مورد بازبینی قرار گیرند.

 این مقام مسئول ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال در راستای نوسازی پنج هزار و 400 مدرسه اعتبار اختصاص یافته است.

 وی در پایان به نقش خدمتگزاران نظام اشاره کرد و افزود: افرادی که در هر سمتی مشغول خدمت هستند باید در دوران خدمت در راستای آبادانی و توسعه کشور تلاش کنند.

مهندس سیدالبرز حسینی  در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت :

 توسعه فضاهای آموزشی از عوامل متعددی متاثر است، افزود: در این خصوص از نیروهای مجرب در اجرا و کنترل پروژه ها استفاده خواهد شد.
وی بابیان اینکه هیچ حوزه ای عاری از مشکلات نیست، یادآورشد: سعی بر این است تا باشناخت ظرفیت ها و بکارگیری منابع مشکلات مرتفع شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: فضای مشارکتی بیش از گذشته فراهم و برنامه ریزی در راستای ساماندهی و تکمیل فضاهای نیمه تمام انجام خواهد شد.
حسینی اظهار کرد: ارتقا کیفی این پروژه ها با رعایت الزامات فنی انجام می شود.

در ادامه این مراسم مدیر کل سابق نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان نیز گفت: از سال 1385 تاکنون 438 پروژه با دو هزارو 56 کلاس درس و بیش از 437 هزار مترمربع زیربنا در این استان شروع شد.
مهدی آقاخانی افزود: از این تعداد پروژه، 372 پروژه با یکهزار و 626 کلاس درس تا پایان سال 1392 به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: در کنار طراحی و نظارت این پروژه ها مقاوم سازی، تعمیر و تجهیز، استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس و مشارکت در طرح های هجرت در استان زنجان انجام شده است.