پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي نوسازي مدارس بوشهر 21 کلاس درس در قالب دو واحد آموزشی ابتدایی روز شنبه درآیین درشهرستان بوشهر به بهره برداری رسید.

در آیینی با حضور استاندار بوشهر و نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان بوشهر مدرسه دبستان  12 کلاسه امید انقلاب(شاهد دخترانه ) در بوشهر به بهره‌برداری رسید .

 

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان بوشهر روز شنبه دراین افتتاح گفت:دبستان امید انقلاب(شاهد ) با زیربنای دوهزار و86مترمربع، محوطه سازی یکهزار و 724مترمربع و طول دیوارکشی 157متر و 18میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار احداث شده است.


مرادی یادآور شد: امسال برای آغاز سال تحصیلی جدید 81کلاس درس در استان بوشهر افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شده است.

احمد مرادی افزود: استاندار پرتلاش و ساعی بوشهر در گسترش فضاهای آموزشی و توسعه و تجهیز مدارس تاکید بسیار زیادی دارند و همواره پیگیری لازم برای تکمیل این فضاها را انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز 21 درس افتتاح ميشود كه دبستان  12 کلاسه امید انقلاب با 2086 مترمربع زیربنا با اعتبار 18.5 میلیارد ریال اعتبار مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی بيان داشت: در احداث این فضاهای آموزشی تمام استانداردهای لازم رعایت شده و شاهد تجهیز مدارس به بهترین امکانات نیز هستیم.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در این آیین اظهار داشت: مدرسه در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک مکان مقدس و ارزشمند است و توسعه فضاهای آموزشی و تقویت و تجهیز مدارس امری بسیار مهم در جامعه است.

عبدالکریم جمیری با بیان اینکه تعلیم و تربیت مهم‌ترین موضوع در عالم هستی است خاطرنشان کرد: اگر تعلیم و تربیت نباشد موضوع خلقت که تعالی و اعتلای مراتب انسانی و الهی برای اشرف مخلوقات عالم است محقق نخواهد شد و همه باید در راستای رشد و تقویت تعلیم و تربیت اهتمام ورزیم.

وی با بیان اینکه معلمان کار انبیای الهی را انجام می‌دهند گفت: حقیقت امر این است که کار معلم کار انبیای الهی است چون نقش آنها هدایتگری است و همچون انبیای الهی سختی‌های زیادی داشته و دارند و امیدوار هستیم که هیچگاه کاستی در کارشان نباشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به فرزندان شاهد ابراز داشت: شهدا خدا را انتخاب کردند و نعمات الهی را برگزیدند و بالاترین خواسته آنها در واقع رضایت خداوند بود و با تقدیم جان خود موجبات اعتلای نظام اسلامی شدند و امروز باید فرزندان آنها در بهترین فضاها به تحصیل بپردازند و امکانات لازم برای آنها فراهم شود.جمیری یادآور شد: باید فرهنگ شهید و شهادت در جامعه نهادینه شود تا روز به روز شاهد گسترش معنویت و اخلاق اسلامی در جامعه باشیم.

تخصیص 57 میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این آیین تاکید کرد: استان بوشهر 582 شهید فرهنگی و دانش‌آموز دارد و افتخار می‌کنیم که خدمات لازم را به این قشر ارائه کنیم.

خلیل رضایی با تقدیر از تلاش‌های استاندار در توسعه اماکن آموزشی افزود: شخص استاندار با جدیت پیگیر توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی است و در سال جاری به موفقیت‌های خوبی در توسعه و تجهیز مدارس استان رسیده‌ایم.

این مسئول گفت: استاندار بوشهر در یکسال اخیر اعتبارات ارزشمندی برای توسعه مدارس و فضاهای آموزشی تخصیص داده و بیش از 57 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته است.

وی در ادامه از گسترش مدارس شاهد در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: تا 2 سال پیش تنها 4 مدرسه شاهد در استان داشتیم که امسال به 21 مدرسه شاهد رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: امروز باید نسل جوان را با فرهنگ شهید و شهادت و فرهنگ ایثارگری آشنا کنیم .

رضایی در ادامه با بیان اینکه شهر بوشهر با مشکل فضای آموزشی روبه‌روست خاطرنشان کرد: 90 درصد مدارس شهر بوشهر 2 نوبته هستند.

در ادامه با حضور فریدون حسنوند استاندار و عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مدرسه 12 کلاسه امید انقلاب به بهره‌برداری رسید.

استاندار بوشهر در ادامه با حضور در تعدادی از کلاس‌های این مدرسه با دانش‌آموزان و معلمان مدرسه گفت‌وگو کرد و با مشکلات و معضلات موجود آشنا شد.