پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان ،مدرسه 12 كلاسه خيري عباسيون كوي انديشه زنجان با حضور حاج اكبر عباسيون و خانواده محترمشان، اما م جمعه محبوب زنجان حضرت حجه السلام والمسلمين حاج آقا خاتمي ،صابري مشاور محترم رئيس سازمان نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس كشور ،نجفي كارشناس مشاركتهاي سازمان نونسازي مدارس كشور ،غضنفريان رئيس هيئت مديره مجمع خيرين مدرسه ساز استان ،فاضلي مدير عامل مجمع خيرين مدرسه ساز استان ، نظري مدير كل آموزش و پرورش استان ، بهلولي رئيس آموزش و پرورش ناحيه 2 شهرستان زنجان ،مهندس آقاخاني مدير كل نوسازي مدارس استان و ساير مسئولين استان افتتاح و به بهره برداري رسيد .

اين پروژه داراي 1460 مترمربع زيربنابا مساحت محوطه 2400 مترمربع با طول ديوار كشي 200 متر كه كل پروژه شخصا" توسط خير محترم و با هزينه شخصي اجرا گرديده است .

 

 

 در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان حجت الاسلام خاتمی مدرسه سازی را یکی از کارهای باقیات و صالحات شمرد و از زحمات بی شائبه جناب اقای حاج علی اكبر عباسیون که این مدرسه را ساختند و جزو خیرین فعال در امر مدرسه سازی هستند تقدیر و تشكر كرد.

 در ادامه جناب آقای حاج اكبر عباسيون عباسیون نیز از زحمات آقایان مهندس مشهدلو و مهندس میرزاخانلو که در ساخت مدرسه همکاری خوبی داشتند،  تقدیر و تشكر كرد.

وی گفت: یكی از مشوقین بنده در اجرای این پروژه مهم از همسرم سركار خانم هاشمی  بردند.

 

غضنفريان رئیس هيات مديره مجمع خیرین مدرسهساز استان زنجان ظهر یکشنبه 7/7/92 در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز عباسیون گفت : خیرین مدرسهساز استان در چند سال اخیر فعالیت‏های خوبی داشتند که سبب شده است از دولت پیشی بگیرند و این موضوع باعث افتخار مردم استان است، ولی از همشهریان انتظار داریم که به یاری خیرین مدرسهساز بشتابند.

وی ادامه داد:  مدرسه ۱۲ كلاسه خيرساز به همت و تلاش شبانه روزي يك خير زنجاني در كوي انديشه به بهره برداري رسيد.

غضنفریان  با بیان اینکه خیرین نقش بسزایی در ساخت مدرسه دارند افزود: این مدرسه که در كوي اندیشه قرار دارد به همت علیاکبر عباسیون به صورت کامل ساخته شده است و هیچ نهادی برای ساخت آن کمک نکرده و ساخت آن با هزینه شخصی این خیر مدرسهساز بوده است.

غضنفریان افزود: مدرسهسازی بهترین کار است و بزرگان جهان اسلام نیز به آن تاکید داشتهاند. به عنوان نمونه، آیتالله فاضل لنکرانی اعلام کرده است که مدرسهسازی یکی از بهترین کارهایی است که یک شخص میتواند انجام دهد، در واقع مدرسه‎‎سازی یکی از ماندگارترین کارهای نیک است.

رئیس مجمع خیرین مدرسهساز استان زنجان افزود: اولین خیر مدرسهساز استان زنجان، مرحوم توفیقي بود که دانش‌آموزان مدرسهای که توسط وی ساخته شده است، دعاگوی این خیر هستند. همچنین تربیت نخبگان آن مدارس و دستاوردهای آنان سبب اعطای ثواب به وی می‌شود. علی‌اکبر عباسیون نیز که این مدرسه توسط وی ساخته شده است در تمام مراحل کار ناظر بر ساخت پروِژه بود.

در ادامه مراسم شاعر توانمند استان زنجان كلامي دو بيت شعر را تقديم حاج اكبر عباسيون كردند:

خير مدرسه سازي ز وفا مدرسه ساخت

                                          دم ز اخلاص زد و بهر خدا مدرسه ساخت

شهدا فارغ تحصيل همان مدرسه اند

                                         او حسين بود كه در كرب و بلا مدرسه ساخت

در ادامه از آقاي عباسيون به نمايندگي از تمام دانش آموزان با تقديم گل قدرداني شد.

در پايان مراسم با اهداء لوح تقدير توسط امام جمعه زنجان از حاج آقا عباسيون و خانواده محترمشان تقدير به عمل آمد.