پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 

مدرسه‌سازي يکي از ماندگارترين کارهاي خير

 است

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان:

 

نماينده ولي فقيه در لرستان وامام جمعه خرم آباد گفت: مدرسه‌سازي يکي از ماندگارترين کارهاي خير و عمل صالح است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي در اختتاميه شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز در خرم‌آباد اظهار کرد: خيرين مدرسه‌ساز بسترسازان علم و دانش هستند، بنابراين علم و دانش ملاک برتري انسان‌ها و راه رسيدن به پيشرفت است.

 

وي عنوان کرد: بيش از 80 مورد از آيات قرآن در خصوص علم و دانش است، زيرا تعالي و کمال هر جامعه به علم و دانش آن جامعه بستگي دارد.

 

حجت‌الاسلام ميرعمادي ادامه داد: چهار آيه از قرآن کريم هدف از بعثت پيامبران را تعليم و تربيت دانسته است، بنابراين ما بايد براي تحقق اهداف پيامبران قدم برداريم که مدرسه‌سازي کمک شاياني به دستيابي به اهداف پيامبران الهي مي‌کند.

 

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اينکه در قرآن کريم بيش از 89آيه در خصوص عمل صالح و کارهاي خير وجود دارد، گفت: مسکن‌سازي براي فقرا، ساختن بيمارستان، آبرساني به مناطق محروم و ... از جمله کارهاي خير و اعمال صالح هستند.

 

نماينده ولي فقيه در لرستان تصريح کرد: مدرسه‌سازي يکي از ماندگارترين کارهاي خير و عمل صالح است که مقام معظم رهبري در خصوص آن مي‌فرمايد؛ تلاش در راه مدرسه‌سازي يک جهاد مقدس است.

 

وي ادامه داد: مدرسه‌سازي راهي براي رسيدن به مقام نيکو است و خداي متعال مي‌فرمايد؛ مال و فرزند زينت دنيا هستند و اگر به عنوان باقيات و صالحات در نظر گرفته شوند، عاقبتي نيکو دارد و مدرسه‌سازي بهترين عاقبت به خيري جان و اموال است.

 

امام جمعه خرم‌آباد يادآور شد: جايگاه مدرسهسازي در فرهنگ ديني ما بسيار بالا است.

 

وي گفت: دين اسلام يک دين کامل و جامع است که در همه زمينهها برنامههايي براي سعادت‌بخشي و سعادت‌آفريني ما دارد.

 

نماينده ولي فقيه در لرستان تصريح کرد: دين مبين اسلام در زمينه مدرسهسازي مشوقها و راهکارهاي ارائه داده است و ما به مقام نيکي که بالاترين مقام است، نميرسيم، مگر اينکه مال خود را انفاق کنيم.

 

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: مدرسهسازي راهي براي رسيدن به مقام بالا و کمال انسانيت است و همه ما بايد در امر خير به خصوص مدرسهسازي شرکت کنيم.