پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

خبرگزاري موج - استاندار لرستان گفت: كار خيران مدرسه‌ساز به واسطه زمينه‌سازي براي ارتقاي سطح دانش و سواد در جامعه، حركتي ارزشمند، مقدس و قابل تقدير است.

 به گزارش موج به نقل از روابط عمومي استانداري لرستان، حبيب‌الله دهمرده در ديدار رئيس و اعضاي مجمع خيران مدرسه‌ساز استان اظهار داشت: جهل و ناداني دشمن اصلي انسان و بدترين آفت جامعه بشري است كه به عنوان سرمنشأ و عامل اصلي بروز بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي و مشكلات رفتاري جامعه محسوب مي‌شود.

وي افزود: تلاش براي همكاري و همراهي در ساخت فضاهاي آموزشي و پرورشي به واقع يك نوع سرمايه‌گذاري محسوب مي‌شود و اين سرمايه‌گذاري به دليل تربيت انسان‌هاي انديشمند، فكور و متخصص، بهترين و پرسودترين نوع سرمايه‌گذاري است.

استاندار لرستان با اشاره به اينكه مجمع خيران مدرسه‌ساز همواره منشأ خيرات و بركات زيادي براي جامعه بوده‌اند، تصريح كرد: حضور و مشاركت در اين عرصه يك توفيق ويژه الهي است كه خداوند به افرادي كه به عنوان خير در اين عرصه سرمايه‌گذاري مي‌كنند، عنايت كرده است.

دهمرده گفت: خيران مدرسه‌ساز در احداث مدرسه و فضاي آموزشي در حقيقت با جهل و ناداني بشر مبارزه مي‌كنند كه اين كار در نزد خداوند از ارزش و اعتبار بسيار والايي برخوردار است.

وي تاكيد كرد: بر همين اساس حمايت از فعاليت‌هاي مجمع خيران مدرسه‌ساز ضروري است و بايد با تمام توان از فعاليت‌هاي خيرخواهانه و موثر مجمع خيران در زمينه سرمايه‌گذاري براي پرورش نيروي انساني متخصص و كارآمد حمايت كرد.

وي با اشاره به خدمات موثر مجمع خيران مدرسه ساز در برطرف كردن كمبودها و تامين نياز اين استان در حوزه فضاهاي آموزشي افزود: استان لرستان در زمينه حجم خدمات و تلاش‌هاي مجمع خيران، يكي از استان‌هاي برتر و پيشتاز كشور محسوب مي‌شود.

در ادامه محمدولي رضوي رئيس مجمع خيران استان لرستان نيز در اين ديدار با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي اجرايي مجمع، خواستار حمايت استاندار لرستان در زمينه برطرف كردن برخي مشكلات فراروي كار اين مجمع و همكاري بيشتر دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي استان براي احداث و تأمين فضاهاي آموزشي مورد نياز در لرستان شد.

در ادامه مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان لرستان نيز در اين ديدار گفت: ميزان تعهد و فعاليت‌هاي مجمع خيران مدرسه‌ساز استان لرستان از 5 ميليارد و 600 ميليون ريال در سال 82 به 350 ميليارد ريال در سال 89 رسيده است كه اين امر بيانگر حجم گسترده خدمات و تلاش‌هاي خيران مدرسه‌ساز لرستاني است.

حسين اسدي‌پور افزود: ميزان اعتبارات تعهد شده خيران لرستان در حوزه مدرسه‌سازي براي سال 89 را معادل يك سوم كل هزينه‌هاي صرف شده در استان براي ساخت فضاهاي آموزشي، پرورشي و ورزشي است.