پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام : آقای مهندس سيدباقر مسلمي معاون توسعه مديريت، پشتيباني و مشاركت‌هاي مردمي در مراسم چهاردهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ایلام گفت: مدرسه‌سازي از ديدگاه اسلام بسيار بااهميت مورد توجه است وقتي به قرآن كريم رجوع مي‌كنيم مشاهده مي‌كنيم كه در بيش از 150 آيه در اهميت علم و توسعه دانش در جامعه توصيه و تأكيد دارند در بيان معصومين و دانشمندان و علما كه از صدر اسلام تاكنون براي ما به يادگار گذاشته شده بسيار مورد توجه است. وي افزود: براي همه احكام ضوابط خاصي است، امروزه ثابت شده كه توسعه پايدار كه خود ضامن اقتدار، سربلندي، سرافرازي، عزت، استقلال و همه واژه‌هاي خوب بشري است تنها از دروازه‌ي علم و دانش مي‌گذرد. اگر ما به سلاح علم مسلح شديم همه خوبي‌ها نزد ماست و بي‌جهت نيست كه امروز دنياي استكبار اين همه در مقابل پيشرفت‌هاي علمي فرزندان اين مرز و بوم مقاومت و توطئه مي‌كند يكي پس از ديگري دانشمندان ما را ترور مي‌كنند. براي اينكه اين علم با اين ويژگي در جامعه توسعه پيدا كند و ما را به استقلال كامل و عدم وابستگي به بيگانگان برساند به ابزار نياز دارد سه عامل را بسيار مهم در توسعه علمي هر كشور نام مي‌برند1- معلم2- متعلم يا دانش‌آموز3- فضا  و تجهيزات آموزشي، در بخش معلم قاطعانه مي‌گويم در كشور هيچ كمبودي نداريم و بحمدا... معلمين متعهد، باسواد و شاداب در كشور داريم كه اگر ابزار و فضا آماده‌ي تعليم و تربيت دانش‌آموزان باشد آنها در كارشان بسيار موفق خواهد بود. اگر هم نياز باشد اطلاعات به روز باشد آموزش و پرورش با كلاس‌هاي ضمن خدمت اطلاعات آنها را به روز خواهد كرد.

در عامل دوم يعني دانش‌آموز نيز كمبودي نداريم بحمداله فرزندان بسيار مستعد و باهوشي داريم كه اگر زمينه‌هاي تحصيل آنها را فراهم كنيم كارشان كارستان است كه همگي اثبات شده است. وي همچنين گفت: متأسفانه در عامل سوم در حال حاضر نسبت به استانداردهاي تعريف شده آموزشي فاصله داريم كه البته نسبت به قبل از انقلاب در اين زمينه كار شده است.

وي متذكر شد: بعد از انقلاب تاكنون در بخش ساخت و ساز فضاهاي آموزشي 95 هزار فضاي آموزشي با سرانه زيربنايي هر كلاس 146 مترمربع ساخته‌ايم كه از اين آمار 16 هزار و 250 فضاي آموزشي در قالب 92 هزار و يكصد كلاس درس توسط خيرين ساخته شده كه در دنيا بي‌نظير است. كمك‌هايي كه توسط مردم در بخش فضاهاي آموزشي و پرورشي در كشور ما دارد اتفاق مي‌افتد در دنيا بي‌نظير است و در سازمان يونسكو در حال ثبت شدن است.

وي در پايان گفت: مردم فهميده‌اند اگر بخواهند دينشان محفوظ شود و وابسته نباشند هيچ راهي جز توسعه علمي اين كشور نيست لذا دست به ساخت و ساز مي‌زنند كه نزد خدا محفوظ مي‌ماند.

در پايان اين مراسم از پانزده نفر از خيرين استاني و كشوري تقدير به عمل آمد.