پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

مدرسه 6 کلاسه خیرساز روستای انزاب افتتاح شد

مدرسه شهید رسته خاک انزاب بالا که به همت والای خیر مدرسه ساز حاج علی اشرف امن زاده احداث گردیده بود، افتتاح و به بهره برداری رسید.

در مراسم افتتاح این مدرسه؛ علاوه بر حضور گرم اهالی روستا، فرماندار اردبیل، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی استان، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و خیر مدرسه ساز و دانش آموزان افتتاح شد.

 

این پروژه به عنوان سومین پروژه خیرساز ؛ در 6 کلاس درس با زیربنای 384 متر مربع در روستای انزاب بالا احداث گردیده است. این آموزشگاه با در نظر گرفتن محوطه سازی آن مجموعا 700 متر مربع است که حاج علی اشرف امن زاده کل هزینه های آن به مبلغ 380 میلیون تومان را تقبل و پرداخت کرده است.

 

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان اردبیل در مراسم افتتاح این آموزشگاه، مدرسه سازی را برترین اعمال انسان برشمرد و با تقدیر از اهتمام خیرین مدرسه ساز گفت: خیرین مدرسه ساز چون فرشتگان آسمانی هستند که برای نشاندن غنچه های لبخند بر لبان آینده سازان این مملکت نیکوکارانه تلاش می کنند.

یاور وحدتی پور افزود: خیرین مدرسه ساز با خدا معامله می کنند و چون فرشته سیرت هستند، ریشه اعمال آنها در دنیایی دیگر است و ایثار، گذشت و مهربانی آنان چنان ماندگار است که همه از برکت وجودشان بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: اگر چه خیری چون علیپور دیگر در جمع ما نیست اما انسان های شریف و والامقامی چون مالک جعفر زاده و حاج علی اشرف امن زاده حضور دارند که پا جای پای آن عزیز می گذارند و نهضت خیری را با قوت ادامه می دهند که اکنون تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا 84 مدرسه به نام اسرای کربلا  ساخته شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همزمان با هفته دولت 17 پروژه مدرسه‌سازی در 6 شهرستان این استان به بهره‌برداری ‌رسید تا این واحدهای آموزشی تحویل دانش آموزان اين مناطق  شوند.

وحدتی‌پور بیان کرد: همه این پروژه‌ها در مجموع در قالب 93 کلاس درس با زیربنای 10 هزار و 315 مترمربع و سرمایه‌گذاری 59 میلیارد و 300 میلیون ریال در این هفته به بهره‌برداری می‌رسند.

وي تصریح کرد: در مجموع در استان اردبیل با یک همدلی و همفکری توسط  مجمع خیرین، آموزش و پرورش و نوسازی مدارس کارها و فعالیت‌ها به جد دنبال می‌شود به طوری که امر مقدس مدرسه‌سازی به عنوان یک حرکت ارزشمند و معنوی مورد حمایت و دقت نظر جدی است و ما نیز با علاقه ویژه کار را دنبال می‌کنیم تا سرمایه عظیم اجتماعی در حد و شان نظام جمهوری اسلامی ایران مورد احترام و توجه قرار گیرد.

 

فرماندار اردبیل نیز در این مراسم با یادآوری اختصاص 100 درصد بودجه ها گفت: باید پـروژه های نیمه تمام ساختمانی و عمرانی مدارس تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

وی با اعتقاد به اینکه رفع مشکلات و دغدغه های آموزش در این شهرستان نیازمند یک دیدگاه کلان نگر است، تصریح کرد: باید با یک دیدگاه کلان به بررسی مسائل و مشکلات آموزش پرداخته شود چرا که مشکلات آموزش و پرورش وسیع و گسترده است.

زنجانی با تشکر از حاج علی اشرف امن زاده افزود: در کنار خدمات ماندگار خیرین عزیز ، همه دستگاه های متولی، دستگاه های اجرایی، اولیا و مربیان نیز وظیفه دارند در جهت اعتلای آموزش و پرورش به این نهاد کمک کنند تا خدمات خیرین و همت سایر دست اندرکاران در تحقق اهداف عالیه تربیتی موثر افتد.

وی خاطرنشان کرد: چنین نگرشی از آن رو است که پایه و اساس علم از آموزش و پرورش شروع می شود و فرزندان ما از این مکان رشد و نمو پیدا می کنند.

فرماندار اردبیل در پایان بر آماده سازی مجموعه های آموزش و پرورش در حال اتمام تا آغاز سال تحصیلی تأکید کرد و گفت: مربیان و معلمان در آستانه بازگشایی مدارس نباید دغدغه ای جز تعلیم و تربیت داشته باشند.

 

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل از مجامع پیشتاز کشور است و توانسته پروژه‌های مهمی را در سال‌های اخیر اجرایی و عملیاتی نماید به طوری که واحدهای مختلفی تاکنون اجرایی و احداث شده و تحویل متقاضیان شده است..

جواد قرآن‌نویس اظهار کرد: این مدرسه با زیربنای 384 مترمربع و با سرمایه‌گذاری 3 میلیارد و 600 میلیون تومانی خیر مدرسه‌ساز علی‌اشرف ‌امن‌زاده‌تقی‌دیزج به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته و امسال 25 پروژه را به همت خیرین مدرسه‌ساز تعهد کردیم که 70 درصد این پروژه‌ها تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

قرآن نویس افزود: با تأمین اعتبار از طریق نوسازی، 30 درصد مابقی پروژه‌ها نیز تا آخر امسال به سرانجام می‌رسد و باید اعلام کنیم که خیرین به تمام تعهدات خود عمل کردند و هزینه‌های ساخت را حتی پیش از این پرداخت کردند تا مشکلی از لحاظ تکمیل پروژه‌ها به وجود نیاید.

وی اذعان داشت: سال تحصیلی 93-92 پرخیر و برکت برای مجمع خیرین استان بود، چرا که خیرین با تمام توان وارد امر خیر و نیکوی مدرسه‌سازی شده و ما توانستیم به شایستگی ظرفیت و توانمان را در ساخت و تحویل مدارس ارتقا بخشیم.

 

از ديگر برنامه هاي اين مراسم افتتاح ، استقبال دانش آموزان ، ذبح قرباني ، و اهدا هديه از طرف اداره كل نوسازي مدارس و دهداري انزاب بود.