پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

مدرسه 24 كلاسه در مسكن مهر ، فاز 7 شهر جديد هشتگرد با حضور مسئولين كشوري و استاني افتتاح گرديد

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان البرز :‌ در مراسمي با حضور مهندس بهرامي مدير كل نوسازي مدارس استان البرز ،مهندس توكلي مدير عامل شركت عمران شهر جديد هشتگرد،ناطقي امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ و فرماندار و رحماني عضو هيئت مدير مادر تخصصي شركت هاي عمران مدرسه 24 كلاسه مسكن مهر افتتاح شد

اين مدرسه كه در فاز 7 شهر جديد هشتگرد مي باشد جهت بهره مندي دانش آموزان مقطع ابندائي به آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ واگذار گرديد . اين مدرسه از محل اعتبارات مسكن مهر با مشاركت اداره كل نوسازي مدارس استان البرز تجهيز گرديده است كه مهر ماه امسال شاهد حضور دانش آموزان در دو شيفت تحصيلي مي باشد

مهندس علي بهرامي در حاشيه اين افتتاحيه به خبرگزاري مهر گفت: این مدرسه 24 کلاسه با پنج هزار متر مربع زیربنا با مشارکت شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و اداره کل نوسازی مدارس استان البرز ساخته شده است.

وی ادامه داد: این مدرسه به صورت دو نوبته در مقطع ابتدایی برای دانش آموزان دختر و پسر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرکل نوسازی و تجیهز مدارس استان البرز با بیان اینکه در شهر جدید هشتگرد 50 هزار واحد مسکن مهر ساخته خواهد شد، اعلام کرد: به ازای هر 500 واحد مسکن نیازمند ساخت یک مدرسه هستیم و اگر ساخت واحد های مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد در دو سال آینده به اتمام برسد این منطقه نیازمند 100 مدرسه خواهد بود.

بهرامی گفت: برای سال تحصیلی جدید خوشبختانه با افتتاح این مدرسه 24 کلاسه مشکل ساکنان این بخش در مقطع ابتدایی رفع خواهد شد و طی دو ماه آینده پنج مدرسه دیگر به تعداد مدارس شهر جدید افزوده خواهد شد.

وی همچنین از کلنگ زنی پروژه ساخت هنرستان با کمک مجمع خیران مدرسه ساز ساوجبلاغ پس از این آیین خبر داد و اظهار داشت: این هنرستان 22 کلاسه خواهد بود و مراحل ساخت آن را خیران تقبل کرده اند.

مدیرکل نوسازی و تجیهز مدارس استان البرز اعلام کرد: برای سال تحصیلی جدید 16 مدرسه با 147 کلاس درس و یک استخر تحویل آموزش و پرورش استان شده است و تا دو ما آینده نیز پنج مدرسه دیگر پس از تکمیل در شهر جدید هشتگرد تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

بهرامی همچنین از افتتاح مدرسه سه کلاسه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرای فرمان امام خمینی(ره) برای فردا دوشنبه خبر داد و تصریح کرد: روز دوشنبه سي و يكم شهريور ماه همزمان  با 16 استان کشور 151 کلاس درس توسط بنیاد برکت افتتاح می شود.

وی در پایان اظهار داشت: مدرسه یاد شده در استان البرز در مقطع ابتدایی و در روستای قلعه آذری شهرستان نظرآباد افتتاح می شود

 

.