پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
مدیر کل نوسازی مدارس استان همدان گفت: کلمه مدرسه در فرهنگ و ادبیات تمام ملل جهان نام مقدسی است که همواره زیبایی، فداکاری، محبت و دانایی را در ذهن آدمی زنده می سازد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، ابراهیم امینی فرد گفت: در بحث پروژه های خیرین، 29 پروژه در دست اجرا است که زیر بنایی بالغ بر 29 هزار متر مربع را در برگرفته که این پروژه ها 189 کلاس درس را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: در برخی از این پروژه های در دست اجرا پیشرفت چشمگیری وجود دارد و در برخی دیگر به دلیل کمبود اعتبار از زمان بندی تعیین شده عقب است که البته ما به دنبال روشن شدن تکلیف این پروژه ها هستیم.

امینی فرد اظهار کرد: شهرستان ها، پروژه های مانده خود را با فرمانداران در میان بگذارند که از طریق اعتبارات شهرستانی، تکمیل گردند.

وی با اشاره به اینکه در سال جهاد اقتصادی باید تعهدات متعددی توسط کمیته جذب شود،افزود: تمامی زمینه ها برای گام برداشتن در زمین هموار برداشته شده است فقط کافی است در افزایش جذب خیرین همت کنیم.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش استان همدان گفت: نیکوکاران و خیرین سرمایه های ارزشمند کشور و استان هستند و باید حق مطلب را نسبت به آنان ادا کرد.

عباس حسنی محتشم تصریح کرد: امروزه حوزه آموزش و پرورش استان در بحث نرم افزاری قدم های بسیار مثبتی را برداشته و البته این قدم ها تنها با کمک خیرین و نیکوکاران امکان پذیر شده است.

وی افزود: اداره آموزش و پرورش استان در راستای اطلاع رسانی عملکرد خیرین به خوبی وارد عرصه شده است و از طریق تریبون هایی چون صدا و سیما، رسانه های بصری فعالیت های این خیرین را به مردم قدرشناس یادآوری می کند.

حسنی محتشم با بیان اینکه باید در جذب خیرین مدرسه ساز تلاش بیشتری انجام گیرد، تأکید کرد: این مهم تنها با تنویر افکار عمومی توسط رسانه های جمعی امکان پذیر است.

وی در خصوص جشنواره منطقه ای گفت: در جشنواره منطقه ای نباید به دنبال امتیازات عمرانی آموزش و پرورش بود، بلکه باید به دنبال جذب خیرین باشیم.

رئیس آموزش و پرورش استان ضمن تأکید بر تکریم خیرین اظهار کرد: خیرین باید مورد تکریم و احترام بسیار قوی قرار بگیرند، چرا که آنان همواره تلاش کردند تا بشر را به علم و دانش هدایت کنند و برای این کار از هیچ عملی، هر قدر سخت و دشوار دریغ نکردند.

حسنی محتشم در پایان با ابراز امیدواری از هرچه بیشتر نشان دادن فعالیت خیرین اظهار داشت: امیدواریم با مساعدت اصحاب رسانه زمینه سازی در حوزه مدرسه سازی به نحوه احسنت انجام شود.

همچنین رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز نیز با اشاره به همایش پیاده روی خانوادگی سیصدهزار نفری در مجتمع فرهنگی تفریحی عباس آباد گفت: هدف از برگزاری این همایش بزرگ جلب و جذب هرچه بیشتر خیرین در مدرسه سازی است.

فریده نعیمی اظهار داشت: هدف ما شناساندن مدرسه سازی به مردم است و امید است با تلاش گسترده به ایده آل های مدرسه سازی و فضاهای آموزشی برسیم.

وی افزود: با همکاری همه عزیزان تلاش می شود تا نمایشگاه با یک دستور کار خاص برگزار شود که پیامی را برای مردم و خیرین مدرسه ساز دربرداشته باشد.

نعیمی احداث و راه اندازی جایگاه سوخت CNG توسط خیرین مدرسه ساز در شرکت فراورده های نفتی را یک دستاورد مهم دانست و عنوان کرد: احداث جایگاه سوخت برای اولین بار توسط خیرین مدرسه ساز یک امر مطبول به شمار می آید که از درآمد آن می توان برای امور خیر و مدرسه سازی استفاده کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است با وجود خیرین مدرسه ساز بتوانیم کمبود فضاهای آموزشی را حل کنیم.