پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوي با اشاره به اينكه منطقه تبادكان شهرستان مشهد بزرگ ترین منطقه آموزش و پرورش کشور است، از افتتاح دو مدرسه در مناطق محروم تبادكان  و بجستان استان خراسان رضوي در ايام دهه فجر انقلاب اسلامي خبر داد.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تلاش می کند براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساخت مدارس برکت را تا یک هزار مدرسه در 1000  روستا و منطقه محروم کشور به تناسب نیاز، افزایش دهد که این هدف در سال های گذشته با جدیت دنبال شده است.

تاکنون 231 مدرسه برکت شامل 1000 کلاس درسی توسط این بنیاد در مناطق محروم کشور تاسیس شده و به بهره برداری رسیده است.

"محمد حسن عليزاده" درباره پروژه هاي امسال بنياد بركت در استان خراسان رضوي توضيح داد: مدرسه‌اي سه كلاسه در منطقه تبادگان با اعتباري بالغ بر 9/1 میلیارد ریال  توسط بنياد بركت در حال احداث است.

به گفته وي تبادكان منطقه‌اي در شمال شهرستان مشهد است كه با قريب به 100 هزار دانش آموز بزرگترین منطقه آموزش و پرورش کشور محسوب می شود و بیشتر از كل استان سمنان دانش آموز دارد.

وي گفت: بنياد بركت مدرسه پنج كلاسه ديگري را نيز در بخش محروم بجستان واقع در غرب شهرستان گناباد با اعتباري در حدود 6 ميليارد ریال  در دست ساخت دارد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی همچنين با اشاره به مشاركت خوب خيرين استان در امر مدرسه سازي، گفت: اين استان در پانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز رتبه نخست كشور را از لحاظ مشاركت مردم و خيران مـدرسه ساز در بين ساير استان هاي كشور به خود اختصاص داد.

عليزاده به ساخت 12 مدرسه برکت با 51 کلاس درس که 6 مدرسه آن به بهره‌برداری رسیده  و6مدرسه دیگر در دست ساخت می‌باشند اشاره کرد و در مورد مدارس افتتاح شده چنین گفت، مدرسه اي دو طبقه با 6 كلاس درس وهزينه‌اي بالغ بر2/3 ميليارد ریال در زميني به مساحت 662 مترمربع در سال 90 به بهره‌برداري رسيد و مدرسه‌اي نيز در بخش حسن آباد شهرستان سرخس در سال 88 توسط بنياد بركت مورد بهره‌برداري رسيد؛ اين مدرسه به مساحت 245 متر مربع داراي 5 كلاس و يك نمازخانه است و براي ساخت ان بیش از سه میلیارد ریال هزينه شد.

معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوي افزود: مدرسه ديگري نيز به مساحت 245 متر مربع با 5 كلاس درس و يك نمازخانه در روستاي كچولي شهرستان سرخس در سال 88 احداث شد.

عليزاده با اشاره به احداث مدرسه اي در بخش روداب شهرستان سبزوار، گفت: اين مدرسه در سال 91 با 5 كلاس درس در در 373 متر مربع  زير بنا  به بهره برداري رسيد و براي ساخت آن 6/1 ميليارد ریال  هزينه شد.

وي همچنين به احداث مدرسه اي در روستاي گرو از توابع شهرستان کلات نادری در سال 1391 اشاره كرد و گفت: اين مدرسه با 8 كلاس درس در زميني به مساحت هزار و 148 متر مربع  و اعتباري بالغ بر 6/4 ميليارد ریال به بهره برداري رسيد.

وي ادامه داد: همچنين مدرسه اي 5 كلاسه در روستاي ساق شهرستان زاوه در سال 90 توسط بنياد بركت به بهره‌برداری رسید؛ اين مدرسه در زميني به مساحت  373 متر مربع و با اعتباري معادل 6/1 ميليارد ریال  ساخته شد.