پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
  به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، دبستان 2 كلاسه حاج داريوش راهدار زاده در روستاي راهدار شوشتر با حضور مهندس متين معاون مشاركتهاي مردمي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، فرماندار، رييس آموزش و پرورش و جمعي از مسئولين شهرستان شوشتر افتتاح شد.

اين فضاي آموزشي در زميني به مساحت 600 مترمربع بنا شده و داراي 2 كلاس درس، اتاق معلم، سرويس بهداشتي و آبخوري جمعا با زيربناي 150 و محوطه 400 مترمربع مي‌باشد كه جهت ساخت آن، خيّر بالغ بر يك ميليارد و 510  ميليون ريال هزينه نموده است.

حاج داريوش راهدار زاده در سال 1355 در روستاي راهدار شوشتر به دنيا آمد و كار خير از زمان پدر بزرگش شيخ علي كه قدمگاه امام رضا را در مسجدسليمان بنا نهاد در خانواده‌ي وي جاري مي‌باشد. او كه در حال حاضر از پيمانكاران بزرگ شركت ملي حفاري مي‌باشد بالغ بر 3000 نيروي كار را در خدمت داشته و در زمينه‌هاي مختلفي از جمله ساخت فضاي آموزشي، كمك به بيمارستانها،بيماران دياليزي،  تحت پوشش قرار دادن افراد بي‌سرپرست، ايتام نيازمندان و كمكهاي نقدي بلاعوض، وام‌هاي قرضالحسنه، كمك به افراد نيازمند جهت زيارت عتبات عاليات اشاره نمود كه ساخت  زينبيه  در روستاي راهدار و لوله‌كشي آب تلخ جهت شستشو از كوهاي اطراف به اين روستاي از جمله‌ي خدمات ديگر خير او مي‌باشد.

گفتني است آقاي راهدار زاده به عنوان اولين كار پيمانكاري خود در سال 1359 مدرسه‌اي در همين روستا بنا نهاد كه تا 15 سال از آن استفاده مي‌شد ولي بعدها به دليل فرسودگي استفاده از آن متوقف شد.

حاج داريوش راهدار زاده در مصاحبه با خبرنگار اعزامي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، هدف خود از ساخت اين فضاي آموزشي را اعتقادش به آموزش و پرورش دانست و گفت اگر حتي يك يا دو نفر از 14 دانش‌آموزي كه در اين مدرسه درس مي‌خوانند به جايي برسند و خدماتي ارائه دهند اين خود باقيات الصالحاتي است كه براي من ذخيره‌ي آخرت مي‌باشد.

وي همراهي همسر و فرزندانش در كار خير را بسيار موثر دانست و اين مهم را در خانواده‌ي خود نهادينه نموده تا آنجا كه هر 4 فرزندش و همسرانشان هر كدام چندين كودك را تحت پوشش خود قرار داده و امور خير را در خانواده جاري نگاه داشته‌اند.