پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨

به گزارش خبرنگار مهر، حسن سعدالدین عصر دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: طبق اخرین گزارش یکی از مدارس ویژه مسکن مهر سمنان تا دو هفته دیگر و مدرسه ای دیگر تا یک ماه آینده به آموزش و پرورش تحویل می شود.

وی با بیان اینکه اولین مدرسه مجموعه مسکن مهر در نیمه اول آبان تکمیل و تحویل آموزش و پرورش می شود افزود: امسال مدارس با کمترین مشکل بازگشایی شدند.
سعدالدین بر تکمیل مدارس نیمه تمام و مقاوم سازی بعضی از مدارس با استفاده از امکانات دولتی و با کمک خیرین مدرسه ساز تاکید کرد و گفت: هر مبلغی که در آموزش و پرورش هزینه شود به منزله سرمایه گذاری برای نسل های امروز و آتی است.

فرماندار شهرستان سمنان ضمن بیان اینکه باید سرانه فضای آموزشی این شهرستان نسبت به تعداد دانش آموزان مد نظر قرار گیرد و نیازمندی ها را بر این اساس تعریف کنیم افزود: باید فضای آموزشی مناسب را با تدریس مطلوب تکمیل کنیم.

وی گفت: امسال نیز قبولی دانش آموزان مانند سنوات قبل در کنکور در حد قابل قبولی بوده است اما نباید در دبیرستان ها هدف و برنامه ریزی اصلی، قبولی در کنکور باشد بلکه هدف اصلی باید افزایش سطح علم و دانش و تمرکز بر روی کیفیت آموزش باشد.

سعدالدین اظهار داشت: اوقات فراغت دانش آموزان به خصوص در مقطع بعد ازظهر را باید مدیریت کرد تا آسیب های اجتماعی کمتری آنان را تهدید کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سمنان ضمن تاکید بر اینکه هیچ دانش آموزی نباید به خاطر فقر مالی ترک تحصیل کرده و از درس خواندن محروم شود، گفت: اعضاء این شورا با بررسی دقیق نسبت به شناسایی این گونه دانش آموزان اقدام و مساعدت لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه فضاهای آموزشی باید درحد نیاز در مسکن مهر ایجاد شود، گفت: ساخت مدرسه برای فرزندان خانواده‌هایی که در این شهرک‌ها ساکن می‌شوند اهمیت دارد.

سعدالدین با اشاره به جایگاه علم و تربیت در جامعه خواستار تسریع در روند ساخت مدارس مسکن مهر برای دانش آموزان این واحدها شد.

فرماندار شهرستان سمنان موقعیت ساخت محل مجتمع آموزشی در مسکن مهر را مطلوب عنوان کرد و گفت: دسترسی های لازم برای شهروندان ساکن در این منطقه فراهم شده است.

وی با تبریک فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان (24 تا 30 مهر) گفت: یکی از ابتکاراتی که بعد از انقلاب به آن خوب پرداخته شد استفاده از ظرفیت و پتانسیل انجمن اولیاء و مربیان بود و ثابت شده هر جا مردم مشارکت کنند اثر گذاری نیز بیشتر است.

سعدالدین تصریح کرد: مدرسه ساختاری است که اهداف آموزشی در آن برآورده شده و زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های فردی و در نهایت شکوه و عظمت جامعه را فراهم می سازد.

فرماندار سمنان بیان داشت: در عصر کنونی مدرسه از آنجایی نقش و اهمیت خود را نشان می‌دهد که هیچگونه جایگزینی برای آن نمی‌توان یافت که بتواند هم خواسته‌های فردی و هم خواسته‌های جمعی را با تلفیقی بسیار ظریف به بهترین حالت و زیباترین شکل ممکن برآورده نماید.

وی تصریح کرد: 24 تا 30 مهرماه که به نام هفته پیوند اولیاء و مربیان نامگذاری شده زمینه ساز ارتباط عمیق و تأثیرگذار خانه و مدرسه بوده و نماد آغاز همگرایی و کار گروهی در مدرسه برای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی است.

سعدالدین در خاتمه افزوده است: به هر میزانی که ما بتوانیم ارتباط منطقی و عاطفی بین خانه و مدرسه یا به عبارتی دیگری بین اولیاء در منزل و مربیان در مدرسه برقرار کنیم به همان اندازه شاهد پیشرفت در کارها، ارتقاء در کیفیت، برطرف شدن محدودیت‌ها و کاهش مشکلات موجود در حوزه‌های اجرایی خواهیم بود.