پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 
 
با همت خیرین مدرسه ساز واداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مدرسه خیر ساز 8 کلاسه در محدوده روستای  مرتضی گرد در منطقه 19 تهران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان تهران، این مراسم با حضور "دکتر حافظی" رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، "نعمت بنی آدم" رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران،  "سید علی یزدی خواه" مدیر کل  آموزش و پرورش شهر تهران ، مسئولان آموزش و پرورش منطقه و  مسئولین دهداری و بخشداری روستای مرتضی گرد برگزار شد .
در ابتدای مراسم با تلاوت آیات قرآن کریم از سوی یکی از دانش آموزان مدرسه و خیر مقدم مجری برنامه، سرود جمهوری اسلامی ایران خوانده شد . در ادامه برنامه  گروه سرود آفاق برنامه ای را برای خیرین و مدعوین برگزار کردند و با اهدای گل به خیرین مدرسه ساز، مقدم آن ها را گرامی داشتند.
ابتدا «موسوی » رئیس آموزش و پرورش منطقه 19  ضمن خیر مقدم به مسئولان و خیرین مدرسه ساز ،آمار اجمالی از دانش آموزان روستای مرتضی گرد ارائه داد. وی همچنین درباره تعداد مدارس این روستا و فضاهای موجود در این محله که می تواند تبدیل به مکان آموزشی شود، توضیحاتی ارائه داد.
در ادامه «یزدی خواه » مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران  از خیرین مدرسه ساز که نگاه عمیقی به روستاها و حاشیه شهر تهران دارند تشکر و قدر دانی کرد و دکتر «حافظی »رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را به تریبون برنامه دعوت کرد. رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشوردر این برنامه در باره امر مدرسه سازی گفت:«پس از  پیروزی انقلاب اسلامی  اولین نفری که مدرسه سازی را شروع کرد حضرت امام خمینی (ره) بود و باید خیرین تلاش کنند که ادامه دهنده راه او باشند تا جامعه عاری از نبود امکانات آموزشی باشد.»
در پایان مراسم مسئولان از زحمات  خیرین نیک اندیش آقایان باقی و موسوی در ساخت این فضای آموزشی با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.