پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨

محمدرضا حافظی در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کهگیلویه و بویراحمد که شب گذشته در سالن اجتماعات جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار شد، اظهار داشت: در دو سال گذشته و در زمان تحریم اقتصادی ملت ایران راه ارتقاء را به خوبی پیدا کرد که رشد دانش فرزندان کشور است.

وی ادامه داد: 17 سال پیش حرکت مدرسه سازی توسط خیرین را در کشور آغاز کردیم و آن زمان تعداد انگشت‌شماری در جوار حرم امام رضا (ع) جمع شدند که اکنون این تعداد به 500 هزار نفر در کشور و یک هزار نفر در سراسر جهان رسیده است.

حافظی ادامه داد: در حال حاضر در 550 شهرستان مجمع خیرین مدرسه‌ساز فعالیت می‌کند و در 31 استان نیز خیرین حضور گسترده دارند.

موسی خادمی، استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم اظهار داشت: صحبت از اهمیت امر خیر و در واقع مهم بودن این نوع کارها در جمع کسانی که نه تنها به لحاظ نظری بلکه در عمل به این باور رسیده‌اند، کار سختی است.

وی با بیان اینکه کارهای خیر طیف متعددی از کوچک تا بزرگ دارد، گفت: کار خیر مدرسه‌سازی از ویژگی‌های مهمی برخوردار است چرا که مدرسه بستر تعلیم و تربیت و آموزش دانش‌آموزان است.

خادمی با بیان اینکه بعد از حق حیات و فرصت زندگی کردن، ارزشمندترین فرصت، فرصت علم آموختن است، افزود: اگر فرصت علم آموختن را از افراد بگیریم بیشترین ضرر را به آنها وارد کرده‌ایم و این همایش به دنبال بسترسازی و فرصت‌سازی برای این موضوع است.

وی با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل عدم توسعه یافتگی و عدم سرمایه‌گذاری موجب شده است که مردم به لحاظ مالی ضعیف باشند، گفت: امیدواریم آثار این همایش را در توسعه این استان ببینیم چرا که با مبالغ بسیار کمی در مقابله با سایر استان‌ها مشکل استان کهگیلویه و بویراحمد حل می‌شود.

استاندارد کهگیلویه و بویراحمد افزود: به همان میزان که خیرین برای مدرسه‌سازی تعهد کنند، تسهیلات فراهم می‌کنیم.