پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٤ شهریور ١٣٩٨
دکتر علیرضا خرمی روز ( جوانترین خیر مدرسه ساز استان قم )
 

دبیرستان دکتر خرمی روز با حضور خیرین مدرسه ساز - مردم و مسئولین در منطقه  محروم علی آباد سعدگان قم افتتاح و تقدیم دانش آموزان این منطقه گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم  :

دکتر مهدی خرمی روز متولد فروردین سال 1361 و دارای مدرک دکتری رشته معماری از دانشگاه تهران است . وی که از سالها پیش انجام یک عمل خیر را در ذهن خود می پروراند در سفری به شهر قم نزد پسر عمومی خود علیرضا خرمی رفت و از وی خواست تا پیشنهادی در خصوص انجام یک کار خیر به وی بدهد.

علیرضا خرمی نیز که در سالها پیش پدر بزرگ خود را تشویق به ساخت یک مدرسه نموده بود دکتررا به مدرسه ای برد ودر یکی از کلاسهای درس نشاند و گفت ساخت مدرسه از هر کاری ارجح تر است چون مدرسه خواستگاه و محل رشد انسانهایی  است که در آینده خدمات بزرگی به جامعه می نمایند . اگر ساخت بیمارستان مفید است پزشکان و پرستاران آن در این مکان رشد می یابند و . . . همین امر باعث شد که دکتر خرمی تصمیم به ساخت مدرسه ای در یکی از محرومترین مناطق استان قم بگیرد.

درست در یک سال پیش بود که دکتر کلنگ دبیرستانی را در منطقه نیروگاه به زمین زد و اکنون پس از گذشت یک سال میوه های این درخت پر ثمر به بار نشسته و مدرسه ای با 12 کلاس در این منطقه محروم ساخته شده است .

دبیرستان دکتر مهدی خرمی روزبا اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 700 میلیون تومان دارای 2578 متر مربع زمین و 2140 متر مربع زیر بنا توسط اداره کل نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم احداث گردیده . این مدرسه علاوه بر 12 کلاس درس دارای 10 اتاق اداری و جانبی و 3 سالن و کارگاه و نمازخانه می باشد .

 

و اکنون نیز طی مراسمی با حضور خیرین مدرسه ساز و رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور – نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی –   معاون سازمان نوسازی مدارس کشور و دیگر مسئولین استان قم به بهره برداری رسیده و تقدیم دانش آموزان مستعد و محروم منطقه علی اباد سعدگان واقع در نیروگاه بلوار یادگار امام ره  گردید .  

خاطر نشان می سازد مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم کار هدایت وجذب خیرین را داشته که تا کنون توفیق مشاركت درساخت 106 مدرسه با 1139 كلاس و 152650 متر مربع زيربنا ، احداث 55  باب نمازخانه در مدارس قديمي با مساحت 8525  متر مربع زيربنا ، احداث 9 مورد سالن ورزشي و كتابخانه و كارگاه با 6200  متر مربع زير بنا ، اهداء 89 قطعه زمين و خانه مسكوني جهت احداث مدرسه با مساحت 310638  مترمربع   را داشته است .