پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 
 

مرتضی رئیسی افزود:در روش صنعتی سازی مدارس، از قطعات پیش ساخته و مونتاژ شده استفاده می شود. قطعات پیش ساخته از عمر مفید بالاتری نسبت به ساختمان هایی که در محل ساخته می شود، برخوردار است

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد ساختمان مدارس جدید به شیوه صنعتی احداث می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، مرتضی رئیسی افزود:در روش صنعتی سازی مدارس، از قطعات پیش ساخته و مونتاژ شده استفاده می شود. قطعات پیش ساخته از عمر مفید بالاتری نسبت به ساختمان هایی که در محل ساخته می شود، برخوردار است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: قطعات پیش ساخته این ساختمان ها در کارخانه تولید می شود و کنترل کیفیت در تولید آن ها زیاد است.

وی توضیح داد در این روش ساختمان جدید مدارس با رعایت معماری نوین احداث می شود ضمن اینکه در ساخت مدارس نباید معماری دیرینه ایرانی فراموش شود.

رئیسی با اعلام اینکه این سازمان نخستین دستگاه اجرایی کشور است که بحث صنعتی سازی را در فضاهای آموزشی آغاز کرده است، افزود: بسیاری از وزارتخانه ها در دو سال اخیر موضوع صنعتی سازی را مطرح کرده اند اما این سازمان از پنج سال پیش به شکل عملی موضوع صنعتی سازی ساختمان ها را با آغاز طرح تخریب و بازسازی مدارس خطرآفرین اجرایی کرد.

وی بابیان اینکه عمده ساخت و سازهای امروزی به روش صنعتی و یا نیمه صنعتی است، افزود:درحال حاضر ساخت و ساز برخی از استان های کشور نزدیک به صددرصد به شیوه صنعتی است.