پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
استاندار همدان از سازمان نوسازی مدارس استان همدان خواست که تمام مدارس را در حد امکان به سیستم گرمایشی پکیج و شوفاژ مجهز کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد آزاد ظهر دوشنبه در شورای آموزش و پرورش استان همدان با تأکید بر ایمن سازی مدارس به خصوص در فصل سرما اظهار داشت: با تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد می توان از بروز حوادث تلخ در مدارس جلوگیری و اطمینان خاطری برای خانواده ها ایجاد کرد.

وی همچنین بر اصلاح راهروهای مدارس، سیستم گازکشی و برق کشی مدارس تأکید کرد و گفت: در حالی که لوله های گاز تا جلوی درب مدارس آمده اما هنوز از بخاری نفتی در کلاس ها استفاده می شود بنابراین باید سازمان نوسازی مدارس هر چه سریعتر نسبت به گازکشی مدارس فاقد گاز اقدام کند.

آزاد در رابطه با سیستم هوشمند مدارس نیز بیان کرد: شبهاتی در مدارس هوشمند ایجاد شده که دانش آموزان ملزم به تهیه کامپیوتر شده اند بنابراین باید معلمان را توجیه کنید که این ذهنیت برای دانش آموزان ایجاد نشود و فعالیت های خود را در مدارس هوشمند مجهز به کامپیوتر انجام دهند.

وی ادامه داد: در صورتی که لازم است برخی فعالیت های دانش آموزان با کامپیوتر انجام شود، آموزش و پرورش باید مراکزی را در نواحی مختلف شناسایی کند تا به صورت رایگان خدمات رایانه ای را در اختیار دانش آموزان قرار دهند و هزینه مالی بر خانواده تحمیل نشود.

استاندار همدان درباره تجلیل مقام شامخ معلمان گفت: بزرگداشت مقام معلم از اهمیت بیشتری نسبت به تجلیل از معلمان نمونه برخوردار است که باید روی برنامه های این مراسم برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه در طول عمر به معلمان مدیون هستیم، ادامه داد: فرزندان ما در مسائل تربیتی کمتر تحت تأثیر خانواده هستند و نقش معلم در این زمینه پررنگ تر است بنابراین باید ذهنیتی که نسبت به معلم است تغییر کند و از شأن معلم غافل نشویم.