پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨
 
 

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از كاهش مدارس قلع و قمعي از يك هزار به 200 مدرسه خبر داد.

  به گزارش سرویس اجتماعی برنا، احمد حيدري گفت: كار بررسي لايحه تقديمي دولت در خصوص برنامه پنجم در كمسيون آموزش و تحقيقات و كمسيون تلفيق بررسي ومواد 23 و 27 به تصویب رسيد.

 وي افزود: ماده 23 با محوريت تحول بنيادين در آموزش و پرورش كه مبتني بر فلسفه تعليم و تربيت اسلامي با رويكرد قرآني ، ورزشي ، عدالت آموزشي براي مناطق محروم و دانش آموزان استثنايي مي باشدبه تصويب كمسيون تلفيق رسيد.

 احمد حيدري در ادامه خاطر نشان ساخت: ماده 27مبني بر ادامه تخريب و بازسازي مدارس كه در برنامه چهارم توسعه آماده است در برنامه پنجم ديده شده است .

 وي افزود: در گذشته تعداد مدارس قلع و قمعي يك هزار مدرسه بود كه با پيگيري‌هاي وزارت آموزش هم اكنون تعداد اين مدارس به كمتر از 200 مدرسه رسيده است

 وي گفت: کميته ساماندهي فضاي آموزشي در وزارت آموزش و پرورش و تمام استان هاي کشور تشکيل شده است تا قبل از بازگشايي مدارس، ساماندهي فضاي آموزشي به اتمام بر سد.

 حيدري ادامه داد: پيشنهاد رديف بودجه مستقل سالانه اي براي تعيين تکليف مدارس قلع و قمعي به مجلس شوراي اسلامي ارايه شده بود، چرا که وجود چنين مدارسي در طول سال تحصيلي قابل پيش بيني نيست.

 وي با بيان اينکه اين پيشنهاد در مجلس شوراي اسلامي تصويب نشد، گفت: تکليف مدارس استيجاري نيز با ساماندهي فضاي آموزشي مرتفع خواهد شد.

 حيدري افزود: براي حل و فصل مدارس استيجاري بايد با مالکان وارد مذاکره شويم، چنانچه مالکان موافقت کنند مدت اجاره مدرسه را تمديد و در غير اين صورت مکان ديگري را براي دانش آموزان در نظر خواهيم گرفت.