پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨
 
 

 رييس سازمان نوسازي مدارس و توسعه و تجهيز مدارس كشور، گفت: كمتر از 20 درصد مدارس كشور به صورت دو نوبته اداره مي‌شود.

 دكتر مرتضي رئيسي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به وجود مدارس دو نوبته، افزود: اكثر اين مدارس در شهرهاي با تراكم جمعيت بالا وجود دارد و بر اساس آماري كه از سراسر كشور استخراج شده ، در حال حاضر كمتر از 20 درصد از مدارس كشور به صورت دو نوبته اداره مي‌شوند.

 وي تصريح كرد: بعد از پيروزي انقلاب با مدارس چهار و سه نوبته مواجه شديم، اما به تدريج مدارس چهار و سه نوبته در آموزش و پرورش به تاريخ پيوست و در حال حاضر تنها در شهرها و مناطقي كه تراكم جمعيتي بالايي دارند با مدارس دو نوبته مواجه هستيم.

 رييس سازمان نوسازي مدارس و توسعه و تجهيز مدارس كشور ، خاطر نشان كرد: يكي از اهداف ديگري كه در آموزش و پرورش پيگيري شد و جزو سياست‌هاي دولت و وزارتخانه بود، كاهش و حذف مدارس دو نوبته است كه اميدواريم با برنامه‌ريزي‌هايي كه در آموزش و پرورش صورت مي‌گيرد، براي هميشه مدارس دو نوبته نيز در كشور حذف شوند.

 وي با بيان اينكه وجود مدارس دو نوبته از مصاديق عدم عدالت آموزشي است، عنوان كرد: در برنامه پنج ساله يكي از اهداف برنامه‌هاي تعيين شده آموزش و پرورش حذف مدارس خطر آفرين و ناايمن و فرسوده است.

 دكتر رئيسي ادامه داد: حذف مدارس دو نوبته نيز از برنامه‌هاي ديگر آموزش و پرورش براي سال‌هاي آينده است، اما به اعتقاد ما حذف مدارس دو نوبته برنامه طولاني مدت را مي‌طلبد.

 به گفته وي، به نظر مي‌رسد براي حذف كامل مدارس دو نوبته در سراسر كشور طي دو برنامه پنج ساله بتوان به اهداف مد نظر آموزش و پرورش در خصوص عدالت آموزشي رسيد.

 رييس سازمان نوسازي مدارس و توسعه و تجهيز مدارس كشور در پايان اظهار اميدواري كرد: با اعتباراتي كه دولت به صورت ويژه‌ به بحث تخريب و بازسازي و احداث مدارس اختصاص داده است و همچنين با افزايش تعهدات خيرين مدرسه ساز در آينده‌اي نزديك شاهد حذف مدارس دو نوبته در سراسر كشور باشيم.