پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
 
 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد حذف مدارس دو نوبته از اولویت های معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش است و باید تمام مدارس کشور به شیوه یک نوبته اداره شوند.هم اکنون حدود 20 هزار مدرسه کشور بصورت دو نوبته اداره می شوند

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد حذف مدارس دو نوبته از اولویت های معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش است و باید تمام مدارس کشور به شیوه یک نوبته اداره شوند.هم اکنون حدود 20 هزار مدرسه کشور بصورت دو نوبته اداره می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ،مرتضی رئیسی گفت: از میان بیش از یکصد هزار فضای آموزشی کشور، کمتر از 20 درصد مدارس دو نوبته اداره می شوند که باید به آموزشگاه های یک نوبته تغییر وضعیت دهند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به زمان تبدیل تمام مدارس دو نوبته کشور به مدارس یک نوبته اشاره ای نکرده است.مدارس دو نوبته به مدارسی گفته می شود که فعالیت های آموزشی در دونوبته صبح و عصر برای دو دسته از دانش آموزان اجرا می شود.

وی در ادامه به اعتبارات استانداردسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس اشاره کرد و گفت: امسال 40 میلیارد تومان اعتبار برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور اختصاص یافت.

وی درباره پیش بینی میزان افزایش اعتبارات بخش تجهیزات مدارس در سال 1390 گفت: پیش بینی می شود در سال آینده 500 میلیارد تومان اعتبار برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یابد.

وی به لزوم اختصاص این اعتبارات اشاره کرد و گفت: برای استانداردسازی این سیستم ها در تمام مدارس کشور، باید اعتبار قابل توجهی اختصاص یابد.

رئیسی به استاندارد سازی تجهیزات و وسایل کمک آموزشی مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: تجهیزات و وسایل کمک آموزشی مدارس با استانداردها و تکنولوژی پیشرفته کنونی فاصله دارد بنابراین با توجه به اهداف 1404، مدارس باید از تجهیزات استاندارد و متناسب با فن آوری روز برخوردار شوند.

رئیسی، توجه به حوزه پرورشی و احداث سالن های ورزشی را از اولویت های دیگر این معاونت ذکر کرد و افزود:آموزش و پرورش در این راستا تجهیز مدارس دخترانه به امکانات ورزشی را در اولویت ویژه خود قرار داده است.