پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
مدارس خیرساز یادگارهای ماندگار برای دانش آموزان
الهه زندیه مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات دفتر نمایندگی منطقه 18 خیرین مدرسه ساز است. وی که در خانواده‌ای نیکوکار پروش یافته، زمینی به متراژ 9 هزار متر مربع را در همین منطقه برای مدرسه سازی اهدا کرده او دلیل این اقدام نیکوکارانه خود را اینگونه بیان می‌کند: پدرم از جمله افرادی بود که همواره سعی داشت به نیازمندان کمک کند و منطقه 18 نیز یکی از مناطقی است که باتوجه به محرومیت‌هایش ساخت مدرسه اصلی‌ترین نیاز آن بشمار می‌رود.
وی در ادامه می گوید: با توافقی که بین اعضای خانواده انجام دادیم تصمیم گرفته شد این زمین را برای مدرسه‌سازی اهدا کنیم. البته پدر و مادرم همواره ما را به ساخت مدرسه‌ تشویق می‌کردند و آن را یکی از پسندیده‌ترین کارها و نیاز اصلی جامعه می‌دانستند، علاوه بر این زمین مادرم در زلزله شهرستان رودبار مبلغی را برای سخت مدرسه‌ کمک کرد.
زندیه از دانش‌آموزان می خواهد در حفظ و نگهداری مدارسی که توسط خیرین ساخته شده کوشا باشند چرا که این مدارس هدیه افراد نیکوکار به دانش‌آموزان و یادگارهای ماندگار هستند و البته خیرین هم فراموش نکنند مدرسه‌ای که می‌سازند نیاز به تجهیزات  و نگهداری دارد.
این بانوی نیک اندیش به کسانی که توانایی مالی دارند توصیه می‌کند در کار خیر بخصوص مدرسه‌سازی پیش‌قدم شوند و مطمئن باشند که نتیجه را در آینده خواهند دید.
به اعتقاد وی مال امانتی است که باید در راه خیر از آن استفاده کرد و صرف مال در کار خیر توفیقی است که خدا به هرکسی نمی دهد.