پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
مدارس خيرساز منطقه 7تهران ؛ استوار و پابرجا
در هر منطقه آموزش و پرورش تعدادي مدرسه متناسب با جمعيت دانش آموزي آن منطقه وجود دارد كه هر ساله پذيراي دانش آموزان ساكن همان منطقه است؛ اين مدارس با وجود تفاوت‌هاي ظاهري در شكل و نما و متراژ همگي به منظور رفاه حال دانش آموزان و معلمان احداث شده تا بچه ها در محيطي آرام و مناسب تحصيل كنند. نكته قابل توجه در اين ميان آن است كه بسياري از اين مدارس نه توسط دولت كه به دست افراد خيرانديش و نیكوكاري ساخته شده كه امروز از آنان به عنوان خيرمدرسه ساز ياد مي كنيم و قطعا كمتر منطقه‌اي را بتوان يافت كه از وجود مدارس خيرساز بي بهره باشد. در این گزارش به بررسی برخی از ویژگی های این مدارس در منطقه 7 آموزش و پرورش شهر تهران پرداخته ایم:
در منطقه 7 آموزش و پرورش شهر تهران 154 مدرسه و بيش از 32 هزار دانش آموز وجود دارد؛ بر اساس آمارهاي موجود هشت باب از اين مدارس خيرساز است،‌ همچنين تمام مدارس خيرساز اين منطقه دخترانه‌اند كه در مقاطع مختلف تحصيلي پذيراي تعدادي از دانش‌آموزان هستند. البته منطقه هفت ظرفيت‌هاي فراواني براي حضور و فعاليت خيرين دارد از آن جمله مي توان به وجود مدارس فرسوده و قديمي كه نيازمند تخريب و بازسازي اند و يا برخي زمين‌هاي آماده ساخت مدرسه اشاره كرد.
مدارس خیر ساز منطقه 7 تهران از نظر بنا، شرايط فيزيكي و حتي نماي ظاهر و زيبايي نه تنها چيزي از مدارس ساخته شده توسط دولت كم ندارند بلكه در مواري پیشگام هم هستند، به خصوص مدارسي كه در سال‌هاي اخير توسط خيرين به بهر‌ه‌برداري رسيده‌اند از نظر امكانات و شكل بنا بسيار استاندارد و متناسب با اصول ایمنی هستند.
به گزارش نمايندگي مجمع خيرين مدرسه ساز منطقه هفت آموزش‌و پرورش، مدارس خيرساز اين منطقه از نظر شكل ظاهري و استحكام جلوه خاصي دارد و وضعيت فيزيكي آنان مناسب است.
وي با اشاره به  اينكه مدارس دولتي نو ساز و جديدالتاسيس نيز وضعيت و شكل مناسبي دارند ادامه داد: مدارس خيرساز منطقه 7 به طور كلي شرايط قابل قبولي داشته و عمده آنان به تعميرات اساسي نياز ندارند.
اميد است كه با فعاليت هر چه پررنگ‌تر خیرین و همكاري بيش از پيش نوسازي مدارس با اين افراد شاهد افتتاح مدارس خيرساز بيشتر در تمامي مناطق از جمله منطقه هفت آموزش و پرورش تهران باشيم.