پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
 

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نوسازي كشور گفت: مدارس خطرآفرين طي سه سال آينده از عرصه فضاهاي آموزشي حذف مي‌شود.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش خراسان شمالي، مرتضي رئيسي در نشست بررسي وضعيت فضاهاي آموزشي استان اظهار داشت: از مجموع 50 ميليون متر مربع فضاهاي آموزشي 10 هزار و 500 متر مربع در دولت نهم و دهم ساخته شده است.

وي افزود: 3 هزار و 200 ميليارد تومان طي سال نخست برنامه پنجم در اختيار آموزش و پرورش قرار مي‌گيرد كه مطابق اعتبارات گذشته است.

رئيسي از اختصاص 750 ميليارد ريال اعتبار طي سال آينده به آموزش و پرورش خبر داد و گفت: كسر اعتبارات سال‌هاي قبل خراسان شمالي نيز به زودي تامين مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در سال آينده 250 ميليارد ريال اعتبار تخريب و بازسازي به خراسان شمالي اختصاص مي‌يابد.

محمد وحيدي، مدير كل آموزش و پرورش خراسان شمالي نيز در اين نشست اجراي دقيق پروژه‌هاي مصوب دور سوم سفر رياست جمهوري را از مهم‌ترين دغدغه‌هاي آموزش و پرورش استان خواند و اظهار اميدواري كرد: با پيگيري‌هاي لازم تمام مصوبات اجرايي شود.

علي رستگار مدير آموزش و پرورش شهرستان مانه و سملقان نيز در اين نشست به نمايندگي از روساي آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان تجديد نظر در نقشه‌هاي فضاهاي آموزشي، مناسب نبودن سيستم گرمايشي پروژه‌هاي جديدالتاسيس و فضاهاي آموزشي، وجود پروژه‌هاي نيمه تمام، عدم تامين اعتبار به موقع براي پروژه‌هاي خير ساز و وجود مدارس سنگي و خشت و گلي و معطل ماندن ساخت سالن‌هاي ورزشي و عدم تحويل به موقع پروژه‌ها در قبل از آغاز سال تحصيلي را از مهم‌ترين مشكلات فضاهاي آموزشي استان عنوان كرد.

محمد اكبرزاده نيز به نمايندگي از معاونان اداره كل آموزش و پرورش خراسان شمالي نامناسب بودن فضاهاي آموزشي 94 مركز شبانه روزي در استان، طولاني شدن ساخت برخي پروژه‌ها، كمبود تجهيزات مدارس را از مشكلات عمده‌اي عنوان كرد كه بايد با كمك معاون عمراني وزير برطرف شود.

معاون عمراني استاندار نيز در اين نشست مشكلات آموزش و پرورش استان در تخريب و بازسازي را حاد خواند و گفت: استان خراسان شمالي در بين 32 استان كشور در فضاهاي آموزشي از آخر اول است.

احمدرضا عفتي تجديدنظر در سازه‌هاي فضاها و سالن‌هاي ورزشي را موجب پايين آمدن هزينه و تسريع در روند بازسازي فضاها عنوان كرد و خطاب به معاون عمراني وزير گفت: استان خراسان شمالي را دريابيد.

معاون عمراني وزير و رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور در معيت مدير كل آموزش و پرورش و مدير كل نوسازي و تجهيزات از چند فضاي آموزشي بازديد به عمل آوردند.