پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٤ شهریور ١٣٩٨
 
رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: در صورتي كه همه اعتبارات عمراني آموزش و پرورش اعم از اعتبارات ملي و استاني تخصيص يابد، در سال جاري سرانه فضاي آموزشي به پنج متر مربع مي‌رسد.

مرتضي رييسي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ايسنا، افزود: در سال 84 سرانه فضاي آموزشي در كشور 3/9 متر مربع بود كه اين رقم در پايان سال گذشته به 4/75 درصد رسيد و چنانچه اعتبارات عمراني آموزش و پرورش به طور كامل تخصيص يابد اين رقم را در سال جاري به پنج متر مربع افزايش خواهيم داد.

وي افزود: امسال بر اساس برآوردها و پيش بيني‌هاي صورت گرفته، سه ميليون و 200 هزار متر مربع فضاي آموزشي جديد، جايگزين و مقاوم سازي شده تحويل آموزش و پرورش خواهد شد كه اين رقم تاثير زيادي در افزايش سرانه آموزشي دانش آموزان دارد.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش همچنين خاطر نشان كرد: يكي از اولويت‌هاي سازمان نوسازي مدارس در سال جاري هوشمندسازي مدارس است كه در اين راستا مقرر شده سازمان نوسازي تمامي مدارس جديد التاسيس خود را با تجهيزات و امكانات روز و فناوري‌هاي نوين تحويل آموزش و پرورش دهد كه يكي از اين تجهيزات نصب تخته‌هاي الكترونيك و هوشمند در كلاس‌هاست.

وي گفت: در سال جاري استانها بر اساس امكانات و اعتباراتي كه دارند، موظف شدند اولويت برنامه‌هاي خود را بر تجهيز مدارس به ويژه مدارس ابتدايي قرار دهند.