پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
 
 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: به آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است که با شناسایی مدارس کپری، مدارس استاندارد را جایگزین آنها کنند.

 

مرتضی رییسی افزود: بر اساس آمار سال 1385، یک هزار و 200 کلاس درس کپری شناسایی شد که از این تعداد، 820 کلاس درس متعلق به استان سیستان و بلوچستان بود. وی با بیان اینکه کلاس های استاندارد جایگزین تمام کلاس کپری شناسایی شده بر اساس آمار سال 85 شدند، گفت: کلاس های کپری زاییده جا به جایی جمعیت هستند.
رییسی اضافه کرد: در هر منطقه ای که کپرنشینی رواج یابد، کلاس های کپری نیز شکل می گیرند. وی تصریح کرد: چنانچه در منطقه ای خشکسالی رخ دهد یا اختلافات قومی و قبیله ای بروز یابد، جمیعت آن منطقه جابه جا شده و به دنبال آن کپرنشینی اتفاق می افتد.
رییس سازمان نوسازی، تجهیز و مقاوم سازی مدارس کشور اظهار داشت: اگرچه به وجود آمدن تعداد کمی از کلاس های کپری از بین بیش از 460 هزار کلاس درس و یکصد هزار فضای آموزشی کشور، مساله ای عادی است، اما نباید این تعداد معدود نیز وجود داشته باشد بلکه باید با پدیده کلاس های کپری مقابله کرد.
وی در پاسخ به این سووال که آیا آمار دقیقی از کلاس های کپری در سال تحصیلی جاری موجود است؟ گفت: آمارهایی که ارایه می شود، قابل اعتماد نیست اما به استان ها تاکید شده است که به محض شناسایی این نوع کلاس ها، کلاس های استاندارد را جایگزین کنند.